Arkadaşları itiraf etti! Kürşat A. yeniden gözaltında

Ankara'da araç içerisinde uyuşturucu madde içerken çekilen görüntüleri sosyal medyaya yansıyan, gözaltına alındıktan sonra ifadesinde o maddenin pudra şekeri olduğunu iddia eden ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Kürşat A'nın arkadaşı olan 4 kişi, kullandıkları maddenin uyuşturucu olduğunu, temin edenin de Kürşat A. olduğunu itiraf etmesi üzerine, şüpheli yeniden gözaltına alındı.

Genel 28.03.2021, 11:57 28.03.2021, 12:49
1535
Arkadaşları itiraf etti! Kürşat A. yeniden gözaltında

Kürşat A., arkadaşları ile birlikte bulunduğu otomobilde uyuşturucu madde kullandığı görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından 'uyuşturucu madde kullanmak' ve 'uyuşturucu madde kullanımını özendirmek' suçlarından 2 gün önce gözaltına alındı.

Kürşat A., ilk ifadesinde kullandığı maddenin pudra şekeri olduğunu, arkadaş ortamında taklit amaçlı uyuşturucu madde kullanıyormuş gibi eğlendiklerini, görüntülerinin de o esnada haberi olmadan çekildiğini söyledi.

Gözaltı süresi dolan Kürşat A., savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YANINDA BULUNANLAR GÖZALTINA ALINDI, HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Öte yandan, otomobilde şüphelinin yanında bulunan 2 kişi ile birlikte toplam 4 kişi gece saatlerinde Kastamonu ve İzmir'de gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Kürşat A'nın kullandığı maddenin uyuşturucu madde olduğunu, kendilerine de uyuşturucu madde temin ettiğini itiraf etti. 

YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Bunun üzerine şüpheli, 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak', 'uyuşturucu madde temin etmek' suçlarından savcılık talimatıyla sabah saatlerinde yeniden gözaltına alındı. Kürşat A. ile birlikte 5 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar (0)