Ankara'daki tren kazasıyla ilgili beklenen adım

Ankara'da 9 kişinin hayatını kaybettiği acı kazayla ilgili soruşturma bürokratları da kapsayacak şekilde genişletildi.

Genel 20.12.2018, 15:04
64
Ankara'daki tren kazasıyla ilgili beklenen adım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kaza tüm boyutlarıyla ilgilenecek sorumlular ortaya çıkarılacak gereken her şey yapılacaktır" dediği Ankara'daki tren kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma, bürokratları da kapsayacak şekilde genişletildi.

3 ŞÜPHELİ İFADE VERDİ

Soruşturma kapsamında gar müdür yardımcının da arasında bulunduğu 3 kişi şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ihmal iddialarıyla ilgili bürokratları da soruşturmaya dahil etti. Bürokratlarla ilgili ihmal suçunun tespit edilmesi durumu da, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından soruşturma izni istenecek.

FETÖ BAĞLANTISI ARAŞTIRILACAK

Ayrıca FETÖ üyeliği şüpheleri de araştırılıyor. Herhangi bir örgüt bağlantısının tespit edilmesi halinde doğrudan gözaltı tedbirinin uygulanması gündeme gelecek.

ERDOĞAN'DAN TALİMAT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kazayla ilgili yaptığı açıklama "Kaza tüm boyutlarıyla ilgilenecek sorumlular ortaya çıkarılacak gereken her şey yapılacaktır" demişti.

NE OLMUŞTU?

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz İstasyonu'nda yol kontrolü yapan kılavuz tren ile kafa kafaya girmişti. Kazada, üç makinist ve altı yolcu hayatını kaybetmiş, 47 kişi de yaralanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kazayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kusurlu oldukları gerekçesiyle hareket memuru S.Y, makasçı O.Y. ve kontrolör E.E.E gözaltına alınmıştı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ndeki işlemleri tamamlanan 3 kişi, emniyetteki işlemlerin ardından hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilmişti. 3 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)