Akar açıkladı! PKK'nın sonunu getirecek adım!

Terör örgütü PKK'ya karşı artık silahlı İHA'lar kullanılacak. Akar, görüş gücü ve manevra kabiliyeti ile ilgili denemeleri süren silahlı İHA'ların çok yakında kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Son Dakika 10.05.2016, 09:32
204

Orgeneral Hulusi Akar, terörle mücadelede yakın zamanda silahlı İHA'ların kullanılmaya başlayacağını söyledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terörle mücadelede büyük önem taşıyan silahlı insansız hava araçlarının Türkiye'de üretilmesine dönük çalışmalarla ilgili önemli mesajlar verdi.

DENEMELER BAŞARILI

Akar, denemelerin son derece başarılı olduğunu ve yakında güvenlik güçlerinin bunları kullanmaya başlanacağını söyledi.

HIZLI ÜRETİME GEÇİLECEK

Akar'ın verdiği bilgiye göre, silahlı İHA üretimine ilişkin çalışmalar iki grup tarafından yürütülüyor. İki şirketin yaptığı denemelerde son derece başarılı sonuçlar elde edildi. Akar, görüş gücü ve manevra kabiliyeti ile ilgili denemeleri süren silahlı İHA'ların çok yakın bir tarihte kullanılmaya başlanacağı bilgisi paylaştı. Akar, denemeler bittiğinde hızla üretime geçileceğini ve bunların peyderpey sisteme sokulacağını da kaydetti.

ABD İHA'LARINDAN DAHA İYİ

Sabah'ın haberine göre; Hulusi Akar, üretimi süren silahlı yerli İHA'ların özellikle olumsuz hava koşullarında kullanma kabiliyetlerinin yüksek, hatta ABD'nin ürettiklerin bile bu konuda iyi olduğunu bildirdi. 

Yorumlar (0)