ABD ve Rusya savaşında son durum!

SURİYE 'de ABD ve Rusya savaşı başlamak üzere...ABD Başkanı Donald Trump'ın "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" açıklamasının ardından Rusya, İngiltere ve Suriye ordusunda yoğun askeri hareketlilik yaşanmaya başladı. Erdoğan Trump'tan sonra Putin'le de telefonda bir görüşme yaptı.

Genel 12.04.2018, 19:20
136
ABD ve Rusya savaşında son durum!

SURİYE 'de ABD ve Rusya savaşı her an başlayabilir. ABD ve Rusya'dan karşılıklı hamlelerle kozlarını paylaşıyor. İran Şam'ın yanında yer alacağını açıkladı.İsrail ise İran'a gözdağı vererek İran'ın Suriye topraklarını kullanması halinde Suriye'yi haritadan sileriz tehdidinde bulundu.

Tüm bunlar yaşanırken savaşın merkezinde yer alan Esad'ın ise Trump'ın açıklaması sonrası ordusunu geri çektiği ve askeri üsleri boşalttığı iddia edildi. Rus askeri polisi, kimyasal saldırı iddialarının merkezindeki Doğu Guta'nın Duma ilçesine bugün gireceğini duyurdu. ABD uçak gemisi ve filo Akdeniz'e doğru yola çıktı.

ABD Başkanı Trump, "Suriye'yi hemen vurabiliriz de hiç vurmayabiliriz de" derken, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, "Esed'in kimyasal silah kullandığına dair elimizde kanıt var" dedi... Almanya Başbakanı Angela Merkel'den son dakika, "Suriye'de hiçbir hava saldırısına katılmayacağız" açıklaması yaptı... Ortadoğu resmen 3. dünya savaşının eşiğine geldi ortalık kaynıyor. İşte Suriye'de yaşanan gelişmeler...

Yorumlar (0)