54 iş adamına FETÖ iddinamesi!

Düzce'de, aralarında Bolu Dağı'ndaki 'İsmail'in Yeri' adlı et lokantasının sahibi İsmail Çolak ile Düzce Sanayici ve İş adamları Derneği (DÜSİAD) Başkanı Eyüp Çakır'ın da bulunduğu 54 kişi hakkında, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

Son Dakika 03.05.2017, 15:20
119
54 iş adamına FETÖ iddinamesi!

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, FETÖ/PDY'nin iş adamları ve şirketlere yönelik yapılanmasıyla ilgili yürütülen soruşturması tamamlandı. Örgüt ile bağlantısı tespit edilen 11'i firari 43'ü tutuklu 54 kişi hakkında hazırlanan 600 sayfalık iddianame Düzce 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianamede, soruşturma kapsamında kapatılan Bolu Dağı'daki ünlü et lokantasının sahibi İsmail Çolak ile DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır, firari şüpheliler arasında yer aldı.
 
Şüphelilerin, örgüte finansman desteği sağladığı, Bank Asya'da kendileri ve akrabaları adına çok sayıda katılım hesabı açtıkları, toplamda 6 milyon lira parayı bankayı kurtarmak için Bank Asyaya yatırdıkları belirtildi. Öte yandan şüphelilerden bazılarının mal varlıklarını yanlarında çalışan güvendikleri kişilere devir ettikleri iddianamede yer aldı.

Kaynak:Vatan

Yorumlar (0)