37. Kitap Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı!

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 28. İstanbul Sanat Fuarı'nı bu yıl 611 bin 444 kişi ziyaret etti.

Genel 19.11.2018, 14:29
121
37. Kitap Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı!

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 28. İstanbul Sanat Fuarı dün akşam saat 19.00'da 611 bin 444 kitapsever ve sanatseverin ziyaretiyle sona erdi. Açıklamada, "Fuarlarımızı okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 11 artış göstererek 183 bin 755'e ulaştı. 

Tüm ziyaretçilerimize, imza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla buluşan yazarlarımıza, katılımcı yayınevleri, sivil toplum kuruluşları, galeriler, bağımsız gruplar, genç sanatçılar, sanat inisiyatifleri ve özel sergi sahiplerine fuarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 29. İstanbul Sanat Fuarında tekrar buluşmayı diliyoruz" ifadelerine yer verildi. Tüm ziyaretçilerimize, imza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla buluşan yazarlarımıza, katılımcı yayınevleri, sivil toplum kuruluşları, galeriler, bağımsız gruplar, genç sanatçılar, sanat inisiyatifleri ve özel sergi sahiplerine fuarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 29. İstanbul Sanat Fuarında tekrar buluşmayı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, son gününde vatandaşların akınına uğramıştı. Fuarın son günü olması nedeniyle çok sayıda kişi fuarın düzenlendiği Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’ne akın etmiş, kilometrelerce araç kuyrukları oluşmuştu. Araç yoğunluğunun yanı sıra fuar merkezinin önünde bulunan üst geçitte yoğunluk yaşanmıştı.

Yorumlar (0)