3'ü de öldü, kahreden detay

Çanakkale Biga'da otobüs beklerken hızla gelen otomobilin çarpması sonucu hayatlarını kaybeden 3 kadının, bir balık restoranında çalıştıkları ve mesai bitiminin ardından yol kenarına geldikleri öğrenildi.

Genel 12.10.2019, 14:01
785
3'ü de öldü, kahreden detay

Çanakkale'nin Biga ilçesi Karabiga beldesinde meydana gelen kazada, edinilen bilgilere göre Biga'ya gitmek için otobüs bekleyen Fadime Balkan Durmaz, Yıldız Büyük ve Saniye Akaydın'a, Melikcan Örel yönetimindeki 34 US 327 plakalı otomobil çarptı. Otomobil çarpmanın etkisiyle tarlaya uçarken, 3 kadın olay yerinde hayatlarını kaybetti. Alkollü olduğu iddia edilen Melikcan Örel ile beraberinde bulunan 1 kişi gözaltına alındı.

MESAİ BİTİMİNDE EVLERİNE GİDİYORLARDI

Aynı kazada hayatlarını kaybeden Fadime Balkan Durmaz, Yıldız Büyük ve Saniye Akaydın'ın, olay yeri yakınındaki balık restoranında çalıştıkları, mesai bitiminde evlerine gitmek için yol kenarına gelip, otobüs bekledikleri ortaya çıktı. Kadınlarda Fadime Balkan Durmaz, bugün ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazıyla Karabiga beldesinde, Yıldız Büyük ise yarın öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazıyla Biga'da toprağa verilecek.

Saniye Akaydın'ın ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (BİİF)Ekonometri Bölümü'nden geçen yıl mezun olduğu ve cenazesinin Mersin'e götürüleceği öğrenildi.

Öte yandan otomobil sürücüsü Melikcan Örel ile beraberindeki kişinin, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)