20 Yıl önce serum tutan arkadaş! Bakan oldu...

Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Köşesinde kabine değişikliklerini değerlendiren Abdülkadir Selvi, Osman Aşkın Bak'ın Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığını anlattı

Son Dakika 20.07.2017, 12:19
3410
20 Yıl önce serum tutan arkadaş! Bakan oldu...

Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu üyelerinin adını açıklamasının ardından, yeni bakanların kim oldukları, geçmişleri ve siyasi birikimi merak konusu oldu. Hürriyet yazarlarından Abdülkadir Selvi yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın bilinmeyen Recep Tayyio Erdoğan anısını anlattı.

İşte yazının o bölümü:
 
O KİŞİ ŞİMDİ BAKAN


Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Akif Çağatay Kılıç ayrılırken, sporun içinden gelen NATO-Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanlığı ile diplomasi birikimine sahip bir isim olan Osman Aşkın Bak kabineye girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu zamanında SSK’lı olduğu için yaralı olduğu halde hastaneye alınmadığını anlatır ya o olayın en yakın tanığı Osman Aşkın Bak’tır. Erdoğan, 90’lı yıllarda Kargasekmez’de bir trafik kazası geçiriyor. Devamını Erdoğan’dan dinleyelim.

“Bizi hemen önce Düzce’ye getirdiler, Düzce’de bizi almadılar. Ambulans yok ambulans. Bizi bir minibüsün içine koydular, sanki eşya koyar gibi. Yaralı arkadaşlarımızdan bir tanesi bizim serumları tutuyor. Hemşire de vermediler. Ve biz o halimizle Bolu’ya gittik. Devlet hastanesinde sorulan soru şu! Bunlar memur mu, sigortalı mı? Dediler ‘Alamayız, SSK Hastanesine götüreceksiniz’. Ordan da SSK hastanesine götürdüler.”

Erdoğan’ın başında serum şişesini tutan kişi bugün bakan olan Osman Aşkın Bak. Hayatı boyunca “Reis”ten ayrılmayan bir isim.

Yorumlar (0)