101 yaşında uykusunda öldü!

Dünyanın önde gelen zenginlerinden biri olarak gösterilen David Rockefeller, 101 yaşında hayatını kaybetti.

Son Dakika 21.03.2017, 10:00 21.03.2017, 10:10
304
101 yaşında uykusunda öldü!

David Rockefeller'in ölüm haberi yerli yabancı bütün ajanslara son dakika ile düştü! Dünyaca ünlü banker ve eski ABD Başkanlık danışmanlarından David Rockefeller, 101 yaşında hayatını kaybetti.

UYKUSUNDA ÖLDÜ

Konuya ilişkin açıklama, Rockefeller Ailesinin Sözcüsü Fraser P. Seitel’den geldi. Seitel, Rockefeller’ın ABD’nin New York kentindeki evinde uykusunda öldüğünü duyurdu.
 
200 YAŞINI GÖRMEK İSTİYORDU

1915 yılında doğan David Rockefeller, 100. yaşını devirmişti. 6 kalp nakli, 3 böbrek ve 2 de ciğer nakli yapılan en yaşlı zengin Rockefeller, "200. Yaş günümü kutlamak istiyorum" demişti.

Dünyanın en güçlü iki ailesinden biri olarak gösterilen Rockefeller' ailesinin yaşayan en yaşlı ismi olan David Rockefeller, 12 Haziran 1915'te dünyaya geldi.

Standard Oil adlı dev enerji şirketinin kurucusu John D. Rockefeller Sr.'ün torunu ve John D. Rockefeller Jr.'ın oğlu olarak çok önemli işlere imza attı.
 
DOĞDUĞUNDA 48 SAAT KUTLAMA YAPILDI
David Rockefeller, Manhattan'daki 45. Cadde'de Rockefeller malikanesinde dünyaya geldiği gün 48 saatlik kutlama yapıldı. Harvard Üniversitesi'ni bitirdi. London School of Economics'e devam etti. Eğitiminin ardından uzun yıllar boyunca Rockefeller ailesi ile anılan Chase Manhattan Bank'ta çalıştı.
 
5 TRİLYON DOLAR YÖNETİYORDU

Rockefeller JP Morgan Chase'in ortaklarından biriydi ve dünyanın en yaşlı milyarderiydi. Rockefeller'in Forbes dergisine göre kişisel serveti 3.2 milyar dolar. Ancak yönettiği para 5 trilyon dolar. New York'ta yaşayan Rockefeller, 6 çocuk babasıydı.

6'ncı kalp naklinden çıkan Rockefeller, "Hedefim 200'ü görmek" demişti. Bugüne kadar ona sadece kalp nakli yapılmadı. 3 kez böbrek, 2 kez de ciğer nakli yapıldı. Birçok damarı değişti.
 
"SOYADI ÖMRÜNÜ UZATTI"

Uzmanlar, 80 yaşından sonra bir kişinin kalp nakli olmasının riskli olduğunu belirterek, "Ancak soyadınız Rockefeller ise, 120'de de kalp nakli olabilirsiniz. Çünkü TIP kanunları onlar için geçerli değil. Rockefeller soyadının ömrü uzundur" demişti.

 DAVID ROCKEFELLER KİMDİR?
12 Haziran 1915'te doğan Amerikalı bankacı, iş adamı David Rockefeller, "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleriyle dikkat çekmiş ve tepki toplamıştı.

Rockefeller ailesinin üyelerinden olan Rockefeller, Amerikan İç Savaşı'nda savaş gelirleriyle kalkınmış olan ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğluydu. JPMorgan Chase'in ortaklarındandı.

New York'ta sayılı milyarderlerden biridir. Rockefeller şirketler grubuna üyesi olan Abby, John D. III, Nelson, Laurance and Winthrop isminde beş kardeşi vardır. 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100.000.000 Dolar bağışta bulunmuştur.

David Rockefeller 20 Mart 2017'de kronik kalp yetmezliği sebebiyle 101 yaşında hayatını kaybetti.

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)