1 yaşındaki bebeğe devlet sahip çıktı!

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde ensefalosel hastası olarak dünyaya gelen 1 yaşındaki Yunus Emre bebeğe devlet sahip çıktı. 

Genel 03.07.2019, 15:35
251
1 yaşındaki bebeğe devlet sahip çıktı!

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 1 yıl önce ensefalosel hastası olarak dünyaya gelen ve kafatasında bulunan iki cihazla yaşam savaşı veren Yunus Emre bebek ve ailesinin yaşadığı dramın gündem olması sonrasında Bitlis Valisi'nin talimatıyla Adilcevaz Kaymakamlığı Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü ve Adilcevaz Onkoloji Hastanesi harekete geçti. Yapılan iştişareler sonucunda bebeğin tedavisinin Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılmasına karar verildi. Yetkililer, hem bebeğin tedavisini, hem de ailenin yaşamış olduğu maddi sıkıntıları karşılayacak. 

Baba İkram Batır, hasta bebeğinin tedavisinin yapılacak olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Yaşadığımız mağduriyetin haber olmasının ardından yurt içi ve yurt dışından duyarlı halkımız telefonla bize ulaşarak çocuğumuzun tedavisinin yapılması konusunda destek olmak istediklerini söyledi. Bugün yine sağ olsun Adilcevaz Onkoloji Hastanesi Müdürü Hayati Nacar bize ulaşarak Vali Beyin talimatıyla bebeğimizle ilgileneceklerini söyledi. Allah devletimizden, iş adamlarımızdan ve halkımızdan razı olsun. Haberin yapılmasıyla birlikte yaşadığımız mağduriyeti dile getiren ve emeği geçen tüm basın çalışanlarına teşekkür ediyorum. Gazeteci arkadaşlarımızın sayesinde umudumuzu yitirmişken yeniden bir umut ışığı doğdu. Allah hepinizden razı olsun. Allah devletimizi var etsin. Desteklerinden dolayı valimize, Adilcevaz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, İl Sağlık Müdürü Koray Okur’a, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Adilcevaz Onkoloji Hastanesi Müdürü Hayati Nacar’a ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah bu sayede çocuğumuz tedavi edilerek bir an önce sağlığına kavuşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)