banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

22.02.2021, 09:33 139

GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIP ÇALIŞAN MECLİS ÜYESİ FERAT ÖZDEMİR...

Değerli okurlarım bugün sizlere köşemden hani kendileri için iyi ki varsın dedirten insanlardan sadece birinden söz edeceğim. Sebebi hikmeti ne derseniz yöremize  ( DİKBIYIK VE MÜCAVİR ALANLAR) gecesini gündüzüne katarak tevazu içerisinde mahalli hizmetlerine sahip çıkan ve amale gibi kendisi de çalışan bir meclis üyemiz FERAT ÖZDEMİR ‘den bahsetmek üzerimize vicdanen bir borç olmuştur.

FERAT ÖZDEMİR CUMHUR İttifakı'nın bir mclis üyesidir ve MHP kontenjanıdır. Ama bizim için kişilerin siyasi düşünceleri değil siyaset yapanların siyasi ayrım gözetmeden hizmet yapma anlayışına sahip olmalarıdır. Ferhat Bey, mütevazı bir kişiliğe sahip olan bir kardeşimizdir. Yani içimizden birisidir. Kendisine 24 saat ulaşılabilen bir siyasetçidir. Kendisine bir ricada bulunulduğunda elinden geleni yapan ve peşinde dolandırmadan bizzat ricada bulunana dönen yakın zamanda dönüp sonuç veren bir kişiliğe sahiptir. Geçmişte belde başkanlığı ve meclis üyeliği dönemlerinde de aynıdır, şimdi de aynı çizgisini deriştirmeden devam ediyor.

Tabii ki bu kardeşimizin aile terbiyesi babasından aldığı esnaf kültürüyle, Dikbıyık'ta çevresinde sevilen bir şahsiyet olmasından dolayı yüklüde ağır oluyor.

Özellikle mahallem IRMAKSIRTI'nı kendi mahallesi gibi benimsediğindense başta yollarımız olmakla her türlü yerel hizmette muhtarımızın yanı başında olmasından dolayı kendisine müteşekkirim.

Sadece  Irmaksırtı değil çevre mahallelerimiz KARAKULAK, EPÇELİ KURTULUŞ YEŞİLOVA KARABAHÇE AŞIKLI BAYRAMLI SARAÇLI TURGUTLU TAŞDEMİR DAMLATAŞ, MELİK VE ÇELİKLİ MAHALLELERİDE ONUN HİZMETE KOŞTUĞU mahallelerdir. 

Halkımız siyasette particilik taassubu gütmeden ve kendisine tapılmasını beklemeden hizmet yapanları her zaman bağrına basmıştır. Bu alanda birkaç örnek verelim. Samsun milletvekillerimiz CEMAL ALİŞAN ve HALUK KOÇ bunun en bariz örnekleridir. Bunlar için öncelik insana hizmetti ve kimsenin siyasi düşüncesine bakmıyorlardı. Üstelik kendilerine ulaşmak çok kolaydı. Şimdikilerin cep telefonları var ama ulaşılmıyor. Önce başkalarına ulaşacaksınız elekten geçmek için...

Ama olsun bu makamlar geçicidir. Önemli olan geride bir hoş seda bırakabilmektir...

Yorumlar (4)
Mecit CAN 3 ay önce
Ferhat Özdemir'e tebrikler
Mecit CAN 3 ay önce
Ferhat Özdemir'e tebrikler
Slm Enişte güzel yazdın eline yüreğine sağlık Allah a emanet olunuz sevgilerimle 3 ay önce
Slm Enişte güzel yazdın eline yüreğine sağlık Allah a emanet olunuz sevgilerimle..
İhsan ARMAN 3 ay önce
Tşk.Cemal bey.Doğru olan bu, gerçekleri herkes bilmeli.Emeği, yüreği ile geçenden Allah razı olsun.