Marketler satmama kararı aldı

Biber ve patlıcanın kilosu bazı yerlerde 20 TL'ye kadar yüksekldi. Bazı marketler yüksek fiyatlar nedeniyle patlıcan ve biberi satmama kararı aldı.

Ekonomi 29.01.2019, 09:37 29.01.2019, 09:46
701

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın marketlerdeki yüksek fiyat artışını eleştirmesinin ardından bir hamlede marketlerden geldi. Bazı market zincileri hal fiyatı 9-10 TL'yi bulan biber ve patlıcan gibi ürünleri satmama kararı aldı.

Antalya Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan, marketlerin kararını onaylarken yaptığı açıklamada, "Market müdürleri, bağlı bulundukları genel müdürlüklerle yaptıkları yazışmaları bizimle paylaşarak fiyatı astronomik olarak artan sebze ve meyveleri satın almayacaklarını duyurdu. Biz de yeni karara göre planlamamızı yaptık. Marketler tüketici ve ilgili bakanlıklarla karşı karşıya gelmek istemiyor. Patlıcan ve biberin kilosu halde bile 9-10 TL’ye ulaştı. Bu şartlarda bu ürün markete girerse 20 TL’ye satılması lazım. Kimse şu ortamda böyle bir risk almak istemiyor. O yüzden kısıtlamanın yeni birçok ürüne yansımasını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)