Kura ile 1000 personel alınacak

Personel alımıyla alakalı olarak ilk tarihi geçtiğimiz günlerde açıklayan TTK, yeni bir açıklamada bulundu. 100 kişinin istihdam edileceği belirtiliyor.

Ekonomi 25.01.2019, 15:31
1237

TTK 1500 işçi alımıyla alakalı yeni bir  açıklama yapıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, yaptığı son dakika açıklamasında TTK 1500 işçi alımıyla alakalı da konuştu. İlk etapta 1000 kişilik bir alımın yapılacağını ardından da 500 kişinin daha istihdam edileceğini açıkladı. Söz konusu ilanın 12 Şubat günü yayımlanacağını ifade edildi.

BİNLERCE BAŞVURU

Söz konusu alımla alakalı açıklamalarda bulunan Uçar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanının kurayı çekeceğini ifade etti. Uçar, alıma 30-40 bin başvuru olacağını öngördüklerini belirterek şöyle konuştu:

“Biz süreç işlerken Bakan Bey ile yapmış olduğumuz görüşmelerde kendisinin de kura çekimine katılma durumunun olabileceğini söyledi. ‘Program uyarsa kuraya katılırım’ dedi. Ardından ‘Bin kişinin kurası ve 500 kişinin kurası için de geliriz orada kura çekimi esnasında kamuoyuna lanse ederiz’ dediler. Yani ‘2’inci dilimin alınmasıyla ilgili tarihi ve süreci orada paylaşırız’ dediler. Kurum yetkilileri çalışmaları İşkur yetkilileri ile birlikte yürütüyorlar bunu. İşkur’un hazır olması lazım. 30-40 bin civarında bir başvuru bekliyorlar. Öyle olunca bir yoğunluk olacak tabi.”

TTK Genel Müdürü yaptığı açıklamada ilan ile alakalı olarak “12 Şubat’ta başlayacağız alımlara. Bütün muameleler bitti. Kura çekilecek. Dolayısıyla ondan sonra sağlıktır, eğitimdir, hemen başlatacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)