Emekliye zam, 3600 ek gösterge, ikramiye...

Emekliye zam, bayram ikramiyesi, memura 3600 ek gösterge gibi birçok düzenleme milyonlar tarafından bekleniyor.

Ekonomi 07.05.2019, 08:27
1517
Emekliye zam, 3600 ek gösterge, ikramiye...

Emekliye zam, bayram ikramiyesi, memura 3600 ek gösterge gibi birçok düzenleme milyonlar tarafından beklenirken,  bu yaz, 3 milyon memur ve 2 milyon memur emeklisinin toplu sözleşmeye gireceği biliniyor. Ayrıca, memurlara 1 derece verilmesi de gündemde.

4 AYRI ZAM ORANI

Toplu sözleşmelerde öncelikle 2020 (Ocak-Temmuz) ve 2021 (Ocak- Temmuz) ayları olmak üzere memur ve memur emeklilerinin alacağı 4 ayrı zam oranının açıklanacağı söyleniyor.

EMEKLİYE AİLE PARASI

Memurların aldıkları aile yardımlarının emekli olduklarında da devam etmesi sağlanacağı ifade ediliyor. Böylece, emekliye aile yardımı gündeme gelecek.

DERECE MAAŞA YANSIR

Memurlara 1 derece verilmesi konusu da toplu sözleşmede masada olacağı belirtilirken, böylece maaşlar da yükselecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ

Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere verilen ikramiyenin memurlar için de uygulanması talebi yine masada çözüm bekleyen talepler arasında olacak.

İŞÇİYE TAYİN VE 4B HAKKI

Taşeron olarak çalışırken kamuda sürekli işçi kadrosuna geçenlerin eş durumu ve sağlık gibi mazeret ile il değişikliği yapma hakkıyla ilgili talepler de masada bulunuyor. 4D'li sürekli işçiler için özellikle üniversite mezunu olanların 4B'li olmaları konusundaki talepler de değerlendiriliyor.

Yorumlar (0)