banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Emekli ocak zammı belli oldu! Emekli ve memurun ocak maaş zammı ne kadar oldu?

Emekli ve memurun ocak zammı bugün açıklanan Aralık ayı enflasyon verisiyle birlikte belli oldu. Bu süreçte internet üzerinden 'emekli - memur ocak zammı ne kadar oldu' sorusunun yanıtları aranıyor. Peki emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Memur maaş zammı ne kadar oldu? İşte son dakika haberinin detayları...

Ekonomi 04.01.2021, 10:13 04.01.2021, 11:10
2623
Emekli ocak zammı belli oldu! Emekli ve memurun ocak maaş zammı ne kadar oldu?

Emekli ocak zammı belli oldu! Emekli ve memurun ocak maaş zammı ne kadar oldu? İşte detaylar - Emekli ve memurun ocak zammı bugün açıklanan Aralık ayı enflasyon verisiyle birlikte belli oldu. Yılın ikinci yarısındanki enflasyon oranları SSK ve Bağ-kur emeklilerinin maaşlarına direkt yansıtılırken memur ve memur emeklilerinin yüzde 3'lük toplu sözleşme zamlarına ilaveten fark olarak ekleniyor. Bu süreçte internet üzerinden 'emekli - memur ocak zammı ne kadar oldu' sorusunun yanıtları aranıyor. Peki emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Memur maaş zammı ne kadar oldu? İşte son dakika haberinin detayları...

4 Ocak 2021 memur ve emekli maaşı zammı son dakika ne kadar oldu? TÜİK'in 2020 senesinin Aralık ayı enflasyon oranının açıklanmasının ardından emekli ve memurlara yatırılacak ücretlere zam geleceği haberi ile tüm gözler 4 Ocak 2021 Pazartesi günü açıklanacak orana çevrilmişti. Bu anlamda memur ve memur emeklilerine 7,36 zam yapılırken, SSK ve Bağkur emeklilerine ise 8,36 oranında zam yapıldı. Yeni zamla birlikte en düşük memur maaşı aile yardım ödeneği hariç 4459 TL'ye çıkacak. Memurlar geçtiğimiz Temmuz ayında yüzde 5.75 oranında zam almıştı. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. 12 milyona yakın SSK ve Bağ-Kur emeklisine de Ocak ayı maaşları zamlı ödenecek. 

TEFE-TÜFE 2021 emekli, memur ve memur emeklisi (SGK-SSK ve Bağkur) sözleşmeli personel memur maaşı hesaplama

ZAM ORANI NE KADAR?

ZAM ORANI NE KADAR?

15 OCAK'TA ALINIYOR

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

DERECE VE KADEMEYE GÖRE FARKLILIK GÖSTERİYOR

Kamuda maaşlar derece ve kademeye göre değişiklik gösteriyor. Hemen her memurun maaşı farklı yatıyor. Derece ve kademe değiştikçe alacakları maaş da farklılık gösteriyor.

1/1-1/4-4/1-3/3-5/4-6/4-2/4 derece ve kademesine göre görevdeki öğretim görevlisi, öğretmen, profesör, araştırma görevlisi, polis memuru, hemşire, il müdürü, baş komiser, genel müdür, genel sekreter, hukuk müşaviri, araştırmacı, avukat, memur, asistan, daire başkanı, denetmen, eğitim görevlisi, ekonomist, gelir uzmanı, hizmetli, idare memuru, işletme müdürü, itfaiyeci, güvenlik görevlisi, müfettiş, mühendis, sağlık memuru, doktor, şoför, tekniker, teknisyen, uzman ve zabıta memurlarının 2021 Aralık zamları yer alıyor.

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM? 2020 EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA TABLOSU

Sigorta emeklileri internete erişim sağlayabildikleri her yerden e-devlet sistemindeki e-SGK ağı uygulamaları olan '4A emekli aylık bilgisi' ekranında SSK emeklisi, '4B emekli aylık bilgisi' ekranında Bağ-Kur emeklisi, '4C emekli aylık bilgisi' ekranında Emekli Sandığı emeklisi emekli maaşı sorgulama yapabiliyor. Ancak bu işlem için emeklinin e-Devlet Kapısı üzerinde öncelikli olarak güvenli işlem çerçevesinde kimlik doğrulaması gerçekleştirmesi gerekiyor.

4A (SSK) çalışanları emekli aylığı hesaplama işlemi;

Öncelikle bunun için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, Baba adınızı, Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve son olarak doğum tarihinizi giriniz. Daha sonra sorgula butonuna basarak emeklilik aylığı hesaplama işlemini tamamlayınız.

4B (BAĞ-KUR) çalışanları için emeklilik aylığı:

Vermiş olduğumuz linke tıklayın. Açılan sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın. Daha sonra T.C. kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi giriniz. Yönlendirildiğiniz sayfada Kurumu kısmından esnaf mısınız yoksa tarımla mı uğraşıyorsunuz onu seçin. Daha sonra sorgula seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

EMEKLİ MAAŞ HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Yorumlar (0)