Bilboardlara afiş asarak iş arıyor

Haatay'da Metalurji ve Malzeme Mühendisi Caner Şahin Koç adlı genç, yıllardır iş bulamayınca bilboardlara 'Kariyer siteleri çok sıkıcı, iş arıyorum' afişleri yapıştırdı.

Ekonomi 04.08.2019, 09:51
153
Bilboardlara afiş asarak iş arıyor

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Metalurji ve Malzeme Mühendisi Caner Şahin Koç, askerlik görevinin ardından memleketine döndü. Yaklaşık 1 yıldır birçok firmaya iş başvurusunda bulunan genç, bir türlü olumlu sonuç alamadı. İş aramaktan sıkılan genç, çareyi bilboardlara afiş asmakta buldu.

Caner Şahin Koç yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıldır iş arayışı içerisinde olduğunu belirterek, "Diğer rakiplerim ve arkadaşlarım gibi kariyer sitelerine başvurdum ve olumlu dönüşlerde alamadım. Bu durum bana çok duygusuz da geldi. Binlerce kişinin başvurduğu iş ilanları içerisinde kendimi gösterebilmem pek de mümkün olmadı ve açıkçası dikkatimi de çekmedi. Bu sebeple böyle bir çalışma yapma fikri doğdu bende iş arayışıma duygu ve his katarak şirketlerin karşısına fark oluşturarak çıkabileceğime inandım. Umarım fark oluşturmuşumdur" dedi. 
Kısa bir zamanda bir iş sahibi olmak isteyen Koç, “Kendimi şirketlerin karşısına farklı bir çalışmayla çıkmak zorunda hissettim Çünkü farkımı diğer türlü hissettiremiyordum ve böyle bir çalışma yaptım” diye konuştu. 

Koç, hazırladığı iş ilanlarını Hatay ve Osmaniye’de bulunan organize sanayi bölgelerinde yer alan 8 ayrı noktadaki billboardlara astığını kaydetti. 

Yorumlar (0)