Berat Albayrak: Enflasyonda keskin düşüşler yaşayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN TÜRK'te yayınlanan 'Hafta Sonu' programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Albayrak, enflasyonda keskin düşüşler yaşanacağını iddia etti. 

Ekonomi 12.05.2019, 12:35
248
Berat Albayrak: Enflasyonda keskin düşüşler yaşayacağız

CNN Türk'te yayınlanan Hafta Sonu programına konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, '2018 Temmuz- Ağustos'ta yeni sistemle yeni ekonomik model lanse ettik. Türkiye çok tarihi bir dönemden geçiyor. 2013'ten itibaren baktığımızda Türkiye müthiş bir meydan okuma ile karşı karşıya. 12 bin dolar kişi başı geliri aştığı, mayısı takip eden süreçte entresan döneme girdi.' dedi.

Enflasyonda keskin düşüşler yaşayacağız

Türkiye'nin ekonomik saldırılara maruz kaldığını belirten Albayrak, 'Türkiye'nin çok yoğun bir ekonomik saldırıya maruz kaldığı bir süreci yaşadık. Yeni ekonomi programıyla birlikte daha istikrarlı sürece girmek için adımları atmaya başladık. Önümüzdeki birkaç ayda enflasyonda daha keskin düşüşler yaşayacağız. Cari açıkta sıfıra yaklaştığımız bir sürece doğru hızla gidiyoruz. Türkiye, emin adımlarla hedeflerine doğru ilerliyor.' ifadelerini kullandı.

Albayrak, 2019'un sonuna kadar iyi bir noktaya ulaşacaklarını vurgulayarak, 'Türkiye 2019'un sonuna kadar, başta enflasyon ve istihdam olmak üzere çok daha dengeli ve iyi bir noktaya ulaşmış olacak. Ocak ve şubattaki dönemi geride bırakıp istihdamın daha da artacağı döneme giriyoruz. Sadece mart ve nisan ayında Sosyal Güvenlik Kurumu'na giriş noktasında istihdam artışı 520 bini geçmiş durumda.' diye konuştu.

Yorumlar (0)