Bayram ikramiyeleri o gün hesapta

1000 TL'lik Kurban Bayramı ikramiyesi için tarih netleşti. Buna göre, emeklilere bayram ikramiyeleri 2 farklı günde ödenecek. Toplam ödeme ise 10.8 milyar TL'yi bulacak. 

Ekonomi 03.08.2019, 09:55
242
Bayram ikramiyeleri o gün hesapta

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını dün açıkladı. Selçuk'un açıklamalarına göre SSK kapsamında olan emeklilere ikramiye 8 Ağustos'ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara ise 9 Ağustos'ta ödeme yapılacak. Emeklilere yapılacak toplam ödeme 10.8 milyar TL'yi bulacak. Ödemelerin yatırıldığı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanabilecek. Yeni emekliler, bu tarihten itibaren verilecek tüm bayram ikramiyelerini alabilecek. Henüz aylık almaya başlamayan fakat SGK’ya dilekçesini 8 Ağustos itibarıyla, vermiş olanlar da ikramiye alabilecek

ÇİFT MAAŞI OLANLAR

Birden fazla dosyadan gelir ve/veya aylık alan emekli ve hak sahiplerine en fazla ödemeye imkan veren dosya üzerinden ödeme yapılacak. Örneğin; emekli aylığı ile birlikte vefat eden eşinden dolayı ölüm aylığı da alan bir emekliye, hisse olmadığı için kendi maaşı üzerinden 1000 lira ikramiye verilecek.

Yorumlar (0)