Bakan açıkladı! 3 ayda 760 bin ek istihdam...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu istihdam seferberliği kapsamında 3 ayda 760 bin 150 kişinin istihdam edildiğini açıkladı.

Ekonomi 10.04.2017, 16:24
140
Bakan açıkladı! 3 ayda 760 bin ek istihdam...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu mikroblog sitesi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesaj ile istihdam seferberliğine dair güncel rakamları açıkladı.

Müezzinoğlu 3 ayda 760 bin 150 kişinin istihdam edildiği bildirdi.

ERDOĞAN SEFERBERLİĞİ BAŞLATMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, 7 Şubat 2017'de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi Şurası'nda işsizlikteki artışa dikkat çekerek buna önlem olarak seferberlik ilan etmişti. Erdoğan, istihdam seferberliğini şu sözlerle başlatmıştı:

"Bizim mart döneminde işsizliği aşağı çekmemiz lazım. Hep beraber el ele vermek suretiyle gecikmeden süratle adımı atıp, eleman alımlarını başlatarak mart sonuna kadar Türkiye bu konuda ciddi bir dönüşümü yakalamış olsun. Bunu sizlerle özellikle paylaşmayı milli bir seferberlik ilanı olarak telakki ediyorum. Bu seferberliğin aktörleri olarak da sizleri görüyorum. Ülkemizde işsizlik rakamlarının artmasının sebebi nüfustaki genç oranın yüksekliği ve kadınların iş gücüne katılımının artmasıdır. Madem fevkalade bir durumla karşı karşıyayız, yeniden kolları sıvama zamanıdır. TOBB'un bütün üyeleri nezdinde yeni bir istihdam seferberliği başlatıyoruz. İnşallah yıl sonunda her ilin istihdam şampiyonlarını birlikte ödüllendireceğiz. Bugün başlatılan istihdam seferberliğine birliğinizin tüm üyelerini etkin şekilde katılmaya davet ediyorum. Valilerimize talimat veriyorum, istihdam seferberliğine şehirlerin tamamı katılacaktır. İstihdam seferberliğinin koordinasyonunu hükümetimiz yapacaktır. 500 bin ilave istihdam çalışmasını zaten başlatmış durumdayız. Şimdi bunu daha üst seviyeye çıkaracağız özel sektöre gereken desteği sağlayacağız."

Kaynak:Milliyet

Yorumlar (0)