Altının akıbeti ne olacak? Altında artış olacak mı?

Gram altında yükseliş devam ederken 5 Nisan günü gram altın fiyatı 453 TL'en satışa sunuldu. Vatandaşlar, altının akıbetini merak ediyor. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Altın yükselecek mi? İşte yanıtı... 

Ekonomi 05.04.2021, 09:34
580
Altının akıbeti ne olacak? Altında artış olacak mı?

Altının akıbeti ne olacak? Altında artış olacak mı? Gram altında yükseliş devam ederken 5 Nisan günü gram altın fiyatı 453 TL'en satışa sunuldu. Vatandaşlar, altının akıbetini merak ediyor. Peki altın fiyatlarında son durum ne? Altın yükselecek mi? İşte yanıtı... 

 

Gram altın 448 TL alış fiyatına sahipken, 453 TL satış fiyatı üzerinden işlem görüyor. 

Yatırımcılar ve vatandaş altın fiyatları yükselir mi, altın fiyatları ne olur gibi soruların yanıtını merak etmeye başladı. Altın ve gümüş hakkında konuşan piyasa uzmanı Tunç Şatıroğlu ise altının ons fiyatına dikkat çekti.

Şatıroğlu, "Altın tekrar 1680'de destek buldu. Zaten aşırı satış bölgesinde ve Fibonacci desteğinde olduğu için bir yükseliş olması normal. Hareketin 1735'e kadar sürmesini, eğer burayı aşabilirse 1756'ya kadar devam etmesini bekliyorum. Gram altın tarafı için bir şey diyemiyorum.

Altın gümüş rasyosundaki yukarı yönlü hareket devam ediyor. Videoda anlattığım gibi hareket 72'ye kadar sürebilir ancak bu bir düzeltmedir. Düzeltme bitince tekrar gümüşün güçlenmesini bekliyorum. Düzeltme boyunca gümüş altına göre bir süre zayıf kalacaktır." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)