Altın ve dolar fırladı! Altına 600 TL tahmini!

Dolar kuru ile altın fiyatlarında az önce hızlı şekilde yükseliş başladı. Uzmanlardan tahminler geldi.

Ekonomi 26.03.2021, 21:38
2357
Altın ve dolar fırladı! Altına 600 TL tahmini!

Altın ve dolar fırladı! Altına 600 TL tahmini!  Dolar kuru ile altın fiyatlarında az önce hızlı şekilde yükseliş başladı. Uzmanlardan tahminler geldi.

 

Gündüz saatlerinde başlayan yükseliş az önce hızını arttırdı ve kısa sürede gram altın 450 sınırına kadar dayandı.  Gram altın ile birlikte dolar kurunda da yükseliş başladı. Başlayan yükseliş sonrası dolar kuru 8 lirayı geride bıraktı.

DOLAR KURU KAÇ TL?

Dün 7,89 TL seviyesinde olan dolar kuru, bugün sabah saatlerinde yükselişe geçti ve kısa sürede 8 TL sınırını aştı. Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar kuru 8,09 TL seviyesine kadar yükseldi.  EURO KURU KAÇ TL?

Gelen son dakika bilgilerine göre Euro kuru da yükselişe geçti ve 9,53 TL seviyesine kadar çıktı.

GRAM ALTIN KAÇ TL?

Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre grma altın 450 TL 'yi gördü. Sabah saatlerinde 440 TL seviyesinde olan gram altın 10 TL'lik yükseliş gösterdi.  
FLAŞ TAHMİN GELDİ

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları için tahminleri şu şekilde bildirdi:

İnsanların koşarak 8,50 seviyesinden dolar aldığını, 540 lira seviyesinden altın aldığını gördük zarar ettiler bu zararları henüz çıkmadı Korku ve panikle koşarak bu maliyetlerinden alım yaparsanız yine zarar edersiniz.

En ucuz nedir mesela gram altındır. Altın tarafına mutlaka yüklenin 400 lira seviyesine inince yalvardım alın diye. Bugün 440 lira seviyesinden almayan yarın 500 seviyesinden almak zorunda kalacak. Her almayan zarar ediyor. Ani reflekslerle yatırımcıların TL pozisyonu almış olduğunu gördük. Düşüşlerde sakin olun bu düşüşleri varlıklarınızı yerine koyarak değerlendirebilirsiniz. Gram altın TL fiyatında 600 lira seviyesinin önü açıldı diğer seviyeler tarih olma yoluna aday oldu.

Yorumlar (0)