YÖK'ten karar çıktı! Eğitim yüz yüze mi olacak?

 Sağlık Bakanlığı'nın açıklaması sonrasında YÖK'ten son dakika açıklaması geldi.

EĞİTİM 17.02.2021, 13:09 17.02.2021, 13:14
184
YÖK'ten karar çıktı! Eğitim yüz yüze mi olacak?

YÖK'ten karar çıktı! Eğitim yüz yüze mi olacak?  Sağlık Bakanlığı'nın açıklaması sonrasında YÖK'ten son dakika açıklaması geldi.

Yükseköğretim Kurulu tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze , teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevirim içi olarak yapılmasına karar verdiği bildirildi. 

Salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrenciler için YÖK, kayıt dondurma hakkı olduğunu, öğrencilerin kayıtlarını dondurabileceğini söyledi.

BAKAN KOCA NE DEMİŞTİ?

Bakan Koca dün yaptığı açıklamada, "Bugün yüksek öğretim ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir." dedi.

ÜNİVERSİTELER AYRI AYRI KARAR VERECEK

YÖK'ün bu kararının ardından üniversiteler, uygulamalı eğitime hangi bölümlerin geçeceğini, hangi bölümler için uzaktan eğitim olacağını kararlaştıracak. Kararların bu hafta ve önümüzdeki hafta gelmesi bekleniyor. 

Yorumlar (0)