ÖSYM açıkladı: KPSS başvuruları...

Devlet kadrolarında memuriyet hakkı elde etmek isteyen adayların gireceği 2019 KPSS sınavı başvuruları için geri sayım başladı.

EĞİTİM 12.03.2019, 14:00
226
ÖSYM açıkladı: KPSS başvuruları...

Binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren KPSS 2019 için başvurularının alınacağı tarih ÖSYM tarafından duyuruldu.
 

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KPSS'de bu yıl gerçekleştirilecek olan Genel Kültür Genel Yetenek sınavının yanı sıra A grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları da düzenlenecek. Son olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı için başvurular 3-15 Mayıs tarihleri arasında alınacak.

KPSS NE ZAMAN?

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz'da, 2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik Alan Bilgisi 1. gün oturumları 20 Temmuz'da, 2. gün oturumları 21 Temmuz'da yapılacak. 2019 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) 28 Temmuz 2019'da düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 29 Ağustos'ta duyurulacak.

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
2019 yılı itibariyle başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Adaylar başvuru işlemini gerçekleştirmek için merkezlere belirtilen belgelerle birlikte gidecek.
Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak açıklandı. 

SINAVIN ÜCRETİ NE KADAR?

Başruvuların hangi tarihlerde açıklanacağını duyuran ÖSYM, ücret konusunda henüz herhangi bir bilgilendirme yapmadı.

Yorumlar (0)