Yüzüğünde‘Lailahe illallah’ yazıyor

Beyaz Saray açıklama yapmadı

DÜNYA 14.10.2012, 09:13 14.10.2012, 09:13
230
Yüzüğünde‘Lailahe illallah’ yazıyor

ABD Başkanı Barack Obama’nın 1980’li yıllardan bu yana taktığı yüzükte “La ilahe illallah” yazdığı öne sürüldü. Beyaz Saray, seçime 3 hafta kala ortaya atılan iddiaya ilişkin sorulara cevap vermedi

Amerikan seçimlerine üç hafta kala, Endonezyalı Müslüman bir babanın oğlu olan Başkan Barack Obama’nın Müslüman olduğuna ilişkin iddialar bir kez daha gündeme geldi. Cumhuriyetçi Parti’ye yakınlığıyla bilinen bir sitede yayınlanan haberde, Obama’nın parmağındaki yüzüğün fotoğrafları yayınlandı. Yüzüğün üzerindeki desenlerin incelendiği haberde Obama’nın yüzüğünün üzerinde Türkçe’de “Allah’tan başka ilah yoktur” anlamına gelen “La ilahe illallah” yazdığı öne sürüldü. Haberde, “İslamcı Teröristlerin Aklındaki Seyahat” isimli kitabın yazarı Mark Gabriel de “La ilahe illallah” yazısının yüzüğün iki tarafına işlendiğini öne sürdü. Gabriel “Üst kesimde ‘ilah yoktur’ alt tarafta da ‘Allah’tan başka’ yazıyor” diye konuştu.

BEYAZ SARAY CEVAP VERMEDİ

Öte yandan sitenin yazarı Jerome Corsi de Obama’nın eşi Michelle Obama’yla evlenmeden önce, Harvard Üniversitesi’nde bir hukuk öğrencisi olduğu yıllarda Obama’nın aynı yüzüğü taktığını öne sürdü. Öğrencilik yıllarında çekilen görüntülerde de benzeri bir yüzüğün Obama’nın parmağında olduğu görülüyor. Bu arada El Arabiya Televizyonu, Başkan Barack Obama’nın parmağındaki yüzükle ilgili iddiaları Beyaz Saray’a sordu. Ancak Beyaz Saray konuya ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

HABERTÜRK

Yorumlar (0)