Tam 9 yıldır, aynı yerde denize bakıyor...

Japonya'da ölen sahibini yıllardır bekleyen ve filmlere bile konu olan Haçiko adlı köpeğin ardından, benzer bir olay 9 yıldır Kırım'da yaşanıyor. 

DÜNYA 05.12.2019, 11:32 05.12.2019, 11:35
944
Tam 9 yıldır, aynı yerde denize bakıyor...

Japonya'da Haçiko adlı köpek, ölen sahibini yıllardır tren istasyonunda bekliyordu. Haçiko, sahibini senelerdir beklerken hayatını kaybetti. Buna benzer bir olay da Kırım'da yaşanıyor. 9 yıl önce Kırım'ın Yalta şehrinde bir köpek, sahibinin ölümünün ardından her gün denizi izliyor. Sahibi boğularak ölen köpek, Yalta Limanı sahilinde her gün aynı yerde bekliyor.

Köpeğe Kırım Tatar halkı ‘Muhtar’ ismini takarken, Kırım Tatarlarının köpeği ‘Muhtar’ olarak adlandırmasının nedeni sahilden hiç ayrılmaması ve bölgeyi koruması olarak biliniyor. Yalta halkının beslediği köpeğe en çok yakın olan kişi Rus sokak sanatçısı trompetçi Viktor Malinovskiy. Muhtar, sokak sanatçısı müzik yaptıkça sahilde şarkıları dinliyor. Muhtar isimli köpeğin en sevdiği şarkı ise Frank Sinatra’nın Night in Strangers (Gecenin İçindeki Yabancılar) şarkısı, Trompetçi Viktor Malinovskiy neredeyse her gün bu şarkıyı çalıyor.

Yorumlar (0)