Otomobil devine şok: 5 günde 28 bin kişi mahkemeye verdi!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 2015 yılından sonra ürettiği 2.5 milyon aracın emisyon değerlerini manipüle ettiği gerekçesiyle 28 bin tüketici tarafından mahkemeye verildi.

DÜNYA 30.11.2018, 19:03 30.11.2018, 19:09
97
Otomobil devine şok: 5 günde 28 bin kişi mahkemeye verdi!

 Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW), 2015 yılından sonra ürettiği 2.5 milyon mazotlu araçlarda emisyon değerlerini manipüle ettiği gerekçesiyle 28 bin Volkswagen araç sahibi tarafından mahkemeye veriliyor. 
 

Volkswagen'i (VW) mahkemeye verecek olan otomobil sürücülerinin sayısı beş günde 28 bini buldu. Federal Tüketiciler Federasyonu Yönetim Kurulu Klaus Müller, Volkswagen'e karşı açılacak davada müşterileri kandırmak ve maddi zarara uğratmak gerekçesiyle örnek bir dava açılacağını açıkladı. Müller, Volkswagen Federal Tüketiciler Federasyonunun şu zamana kadar olan talepleri geri çevirdiği için VW otomobil alıp maddi zarara uğrayan araç sahipleri adına mahkemeye başvurarak haklarının geri alınması için mücadele edeceklerini de duyurdu. 
 

Öte yandan VW'yi mahkemeye vereceklerin sayısının 28 binle sınırlı olmayacağı tahmin ediliyor. Dava sırasında mağdur VW araç sahiplerinden ücret alınmayacağı ve davanın neticelenmesi halinde emsal teşkil edebileceği kaydedildi. 

İHA                 

Yorumlar (0)