Mesaisi biten makinist bakın ne yaptı!

İspanya'da bir makinist, mesaisi bitince, içinde 109 yolcu bulunan treni yolda bırakıp gitti.

DÜNYA 16.09.2016, 17:45
3670
Mesaisi biten makinist bakın ne yaptı!

Yolculara teknik arıza olduğu söylendi, yetkililer yolculara gerçek durumu bir süre sonra açıkladı.
İspanya'nın kuzeyindeki Santander kentinde birtren, 14 Eylül saat 19.15'te içerisindeki 109 yolcu ile başkent Madrid'e doğru hareket etti.

Tren, yola çıktıktan iki saat sonra Osorno köyü yakınlarındaki bir noktada durdu.

Yolculara ilk önce, trenin teknik bir arıza yüzünden durduğu söylendi. Fakat aradan 15 dakika geçmesine rağmen tren tekrar hareket etmedi. Yetkililer, huzursuzlanan yolculara gerçeği, tam da bu noktada söylemek zorunda kaldı.

Mesaisi bitti, treni terk etti
Mesaisi biten makinistin treni durdurup araçtan indiğini öğrenen yolcular, trende ikinci bir makinist olmadığı için beklemek zorunda kaldı. Yolcular, Madrid'e gidebilmek için iki saatten fazla demiryolu şirketinin gönderdiği servis aracını bekledi.

Soruşturma başlatıldı
Yerel gazete El Diario Montañés'e konuşan trenin operatörü, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi. Yolculardan özür dileyen operatör, 109 kişinin bilet için ödediği ücretlerin iade edileceğini açıkladı.

Demiryolu şirketinden yapılan açıklamada da treni terk eden makinist suçlandı. Açıklamada, yedek makinist talebinde bulunmanın birinci makinistin sorumluluğunda olduğu da ifade edili.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Yorumlar (0)