Donan göle saplanıp kaldılar!

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'ndan (EMERCOM) bir ekip Kırım'da soğuk havanın etkisiyle donan Sasık Sivaş Gölü'nde saplanan kuğuları kurtardı.

DÜNYA 13.01.2017, 11:10
163
Donan göle saplanıp kaldılar!

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'ndan (EMERCOM) bir ekip Kırım'da soğuk havanın etkisiyle donan Sasık Sivaş Gölü'nde saplanan kuğuları kurtardı.Kırım'daki Sasık Sivaş Gölü'ndeki kuğular şiddetli soğuğun etkisiyle donan suların içinde saplı kaldı. Olay sosyal medyada paylaşılırken, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı duruma müdahalede bulundu.
RİA Novosti'ye konuşan bir bakanlık yetkilisi "Dalgıçlar buzu kırarak kuğuları saplandıkları yerden kurtardı. Durumu iyi olanlar gölün orta kısımlarına bırakılırken, hasta olanlar tedavi için veterinere götürüldü" dedi.

Kaynak iki kuğunun kurtarılamadığını ve hayatını kaybettiğini de aktardı. Öte yandan bu durumun insanların doğaya yönelik müdahalesinden kaynaklandığı da belirtildi. Uzmanlara göre, su kenarlarında ekmek ve benzeri yiyeceklerle beslenilmeye alışan kuğular, tembelleşiyor ve avlanmıyor. Bu nedenle de donmanın daha hızlı olduğu kıyılarda bekliyor ve bu gibi durumlara maruz kalıyor.

kaynak: haber7

Yorumlar (0)