Camiye saldıran Manshaus, yediği dayaktan tanınmaz hale geldi

Norveç'in başkenti Oslo'da El Nur Camii'ne saldıran Philip Manshaus, hakim karşısına çıktı. Saldırganın gözlerindeki şişler ve yüzündeki morluklar dikkat çekti.

DÜNYA 13.08.2019, 11:42
238
Camiye saldıran Manshaus, yediği dayaktan tanınmaz hale geldi

Norveç'in başkenti Oslo'da El Nur Camii'ne saldıran ve gözaltına alınan Manshaus'un 17 yaşındaki kız kardeşinin de cesedi bulunmuştu. Cami saldırısını, terör saldırısı kapsamında değerlendiren adli makamlar, şahsın kız kardeşini öldürmekten de yargılandığını bildirdi. Manshaus, cinayet suçlamasını reddetti. Savcı saldırganın tutukluluk süresinin 4 gün daha uzatılmasını isterken şahitlerin ifadelerinde Manshaus'un tüfek ve tabancalarla camiye girerken girişteki cemaat tarafından durdurulduğunu kaydetti.

"ÇOK AKILLI VE NAZİK BİR KİŞİYDİ"

Manshaus'un, Oslo'nun batısında varlıklı ailelerin oturduğu bir semt olan Baerum'da büyüdüğü biliniyor. Manhaus'un sadece 2018 yılında 3 milyon Norveç kronu (1 milyon 800 bin TL) kazandığını maliyeye bildirdi. Arkadaşları Philip Manshaus'un çok konuşkan ve herkese nazik davranan bir kişi olduğunu söyledi. Bir arkadaşı yerel basına yaptığı açıklamada, "Böyle bir şey yapacağını düşünemezdim. Çok akıllı ve nazik bir kişiydi, sıra dışı bir insan değildi" dedi.

YÜZÜ TANINMAZ HALE GELDİ

"Cinayet" ve "terör" suçlamasıyla hâkim karşısına çıkan 21 yaşındaki Manshaus'un gözündeki şişlik ve yüzündeki morluklar dikkat çekti. Manshaus'un bu hali ülkede gündem oldu.

Yorumlar (0)