Barzani ABD'nin Suriye'den çekilmesinden endişeli

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD'nin Suriye'den çekilme kararına ilişkin açıklama yaptı.

DÜNYA 20.12.2018, 19:15
16
Barzani ABD'nin Suriye'den çekilmesinden endişeli

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD'nin Suriye'den çekilme kararının ardından yaptığı ilk açıklamada, "Suriye'deki son gelişmelerden kaygılıyım." ifadesini kullandı.

Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin ismini zikretmeden  Washington yönetiminin Suriye'den çekilme kararına ilişkin değerlendirmelerde  bulundu.

Bu gelişmenin kendisini kaygılandırdığını belirten Barzani,  Suriye'deki son gelişmelerin çatışma ve şiddeti tırmandırmamasını umut ettiğini  kaydetti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamasının aksine terör örgütü DEAŞ'ın  henüz bitmediğini savunan ve Suriye'deki Kürtlerin "DEAŞ'lı teröristlerin  saldırıları, ülkedeki siyasi istikrarsızlık ve diğer tehditler nedeniyle acı  çektiğini" dile getiren Barzani, "Kürtler artık daha fazla acı çekmek istemiyor."  ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)