banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Tüm dünya şokta! Aşı olduktan 48 saat sonra hayatını kaybetti

Dünyanın mücadele içerisinde olduğu koronavirüs salgınında ülkeler satın aldıkları aşıları, vatandaşlarına uygulamaya başladı. Ancak aşılarla ilgili tedirgin eden haberler gelmeye devam ediyor.

Dış Haberler 04.01.2021, 22:22
691
Tüm dünya şokta! Aşı olduktan 48 saat sonra hayatını kaybetti

Tüm dünya şokta! Aşı olduktan 48 saat sonra hayatını kaybetti Portekizli bir sağlık çalışanı Pfizer BioNTech koronavirüs aşısını olduktan yaklaşık 48 saat sonra hayatını kaybetti. Sağlık çalışanının aşı olduktan sonra herhangi bir yan etki göstermediği ifade edilerek, kesin sonuç için otopsi raporunun beklendiği ifade edildi.

YENİ YILDA HAYATINI KAYBETTİ

41 yaşındaki sağlık çalışanı Pfizer BioNTech koronavirüs aşısını yaptırdı. Ancak aşı yaptırdıktan 48 saat sonra yeni yıl gününde evinde fenalaşarak hayatını kaybetti.

YAN ETKİ GÖRÜLMEDİ

Porto'daki Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümü'nde görevli olan sağlık çalışanının aşı yaptırdıktan sonra herhangi bir yan etki görmediği belirtildi. Sağlık çalışanının babası, Portekiz gazetesi Correio da Manha'ya yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

"O iyiydi. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Covid-19 aşısını yaptırdı fakat hiçbir semptom göstermedi. Ne olduğunu bilmiyorum. Sadece yanıtları istiyoruz. Kızımın ölümüne neyin yol açtığını bilmek istiyorum"

OTOPSİ SONUCU BEKLENİYOR

Sağlık çalışanının aşı olduktan sonra hayatını kaybetmesi, tüm dünyada herkesi şoke etti. Konuyla ilgili resmi açıklamanın yapılması için sağlık çalışanının otopsi raporunun beklendiği ifade edildi.

Yorumlar (0)