Pablo Escobar'ın inanılmaz vahşeti: Özellikle bakireleri seçiyordu

Uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın güvenilmez olduğunu hissettiği kızlara işkence emri verdiği öne sürüldü.

Dış Haberler 09.12.2019, 08:46
1543
Pablo Escobar'ın inanılmaz vahşeti: Özellikle bakireleri seçiyordu

Bugünün parasıyla 60 milyar dolara eşdeğer bir servet biriktiren Güney Amerika'nın uyuşturucu baronu, 26 yıl önce Medellin'deki bir çatıda polis tarafından vurularak öldürüldü.Escobar'ın vahşiliğinin hiçbir engeli yoktu. Uyuşturucu rakiplerini ve politikacıları öldürdü. Hatta yolcularla dolu bir uçağı havaya bile uçurdu.Pablo Escobar, rakip karteller için "muhbirlik" yaptığını iddia ettiği 49 genç kızın acımasızca ölüm emrini verdi.

Yine de, 1980'lerin ve 1990'ların Kolombiya'sındaki uyuşturucu kaynaklı şiddet olaylarında, 49 kızın öldürülmesi büyük bir şoka neden oldu.Üç gün boyunca, işkence görmüş ve sakat bırakılmış kız bedenleri, Escobar'ın memleketi Medellin civarında bulundu. Hepsinin Escobar ve diğer kartel üyeleriyle seks partilerinde yer aldığı polis tarafından biliniyordu.Escobar'ın kızlara, 'Kendinize gelin ve kendinizi öldürtecek kadar kötü bir şeyi asla söylemeyin" dediği belirtildi. Medellin’de, Escobar’ın kendisini 'gammazlayan' hiç kimseye acımadığı da biliniyor.Escobar'ın 14 ila 17 yaşları arasındaki kızları denediği ve kendisiyle yatmaları için para ödeyeceği modelleri tercih ettiği söylendi.

1987'de 49 genç kızın topluluğundan kurtulan bir kız, 1991 yılında yerel gazete El Tiempo'ya verdiği röportajda genç kızların "Escobar'ın rakiplerine bilgi vererek ihanet ettikleri için öldürüldüklerini" söyledi.Genç kız, "Vücudunda silah atışlarından oluşturulmuş bir haç olan arkadaşımı karayolunda buldular. Ona büyük işkence ettiler. Onu Pablo'nun düşmanlarını tanımakla suçladılar." dedi.Escobar'ın neden onları öldürdüğü sorulduğunda genç kız, "Eğer konuşursanız ya da ispiyonlarsanız ölürsünüz. Hayatta kalmak için sessiz kalmalısınız ve onlar bunu bilmiyordu" cevabını verdi.

Yarı çıplak Medellin sokaklarına bulunan genç kızın vücuduna 28 kurşunla çarpı işareti yapılmıştı. Genç kız diğer Escobar'ın 'kızları' gibi şehrin fakir bölgesinden gelmiş ve 15 yaşında bile değildi.Yazar German Castro Caycedo'nun Operacion Pablo Escobar kitabında, Escobar'ın 14 ila 17 yaşları arasındaki kızları tercih ettiği, eşiyle tanıştığı zaman eşinin 13 kendisinin de 24 yaşında olduğunu ifade ediyor.Escobar için birçok fakir insanın Robin Hood figürü olduğuna inanıyordu ve kadınlar onunla yatarak gelecekleri için önemli bir şey yaptıklarını düşünüyordu.Kızlar onun için “Pablo, koruyucu, güven veren bir adam. Eğer o bir şey vaat ederse onu yapar” diyordu.

Medellin Kartelinin bir üyesi olan Jairo Velasquez Vasquez, Escobar'ın bakirelere saplantılı olduğunu söyledi.Vasquez, “Bildiğim tek sapkınlığı, heteroseksüel bir kızın bekaretini deneyimli bir lezbiyenle kaybetmesi konusundaki tutkusuydu." dedi.'Popeye' lakaplı Vasquez ayrıca milyon dolarlık kaçakçılık yapmasına rağmen Escobar'ın kokain kullanmadığını belirtirken "Sadece birkaç bira içerdi. Asla sarhoş olmazdı" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)