Görüntüler ortaya çıktı! Rezalet ülkeyi sarstı

Hava kuvvetleri kariyeri biten askerin video kaydını görenler gözlerine inanamadı, İtalyan medyası çığlıkların yükseldiği görüntünün detaylarını paylaştı

Dış Haberler 25.10.2020, 23:41
684
Görüntüler ortaya çıktı! Rezalet ülkeyi sarstı

Genç yaşta hava kuvvetlerine katıldı, üç aylık eğitimin ardından akademide başına gelenler kariyerini baştan sona değiştirdi.İtalyan Hava Kuvvetleri'ndeki askerler arasında çekilen görüntüler ortaya çıkınca depreme yol açtı.Şu anda 21 yaşında olan Giulia Schiff, yaklaşık üç yıl önce Hava Kuvvetleri'ndeki çavuşlar tarafından eşine az rastlanır bir kabul töreniyle karşılaştı.

Latina'daki 70. Filo'da görevli sekiz çavuş, kadın pilota zorbalık uyguladı, havada taşınan Schiff'in başı uçak kanadına vuruldu.Son olarak havuza atılan asker olayı şikayet edince bu kez Hava Kuvvetleri'ndeki kariyeri başlamadan sona erdi.

İtalyan medyası Nisan 2018'deki olayın görüntülerini ekranlara ve sayfalarına taşırken, Corriere della Sera gazetesi bazı ayrıntılara haberinde yer verdi.Buna göre, Giulia Schiff yaklaşık 2 bin aday arasından sıyrılıp İtalya Hava Kuvvetleri'ne girmeyi başaran dört kişiden biriydi.

Schiff, söz konusu olayda aralarında bazı kadınların da bulunduğu sekiz çavuş tarafından omuzlarda taşınırken çığlık atıp ağladı.Küçük sopalarla bacakları ve kalçalarına vurulan askerin başının bilinçli bir şekilde uçak kanadına vurulduğu görüldü.

Askeri akademideki komutanlar kadın askere yüz karası olduğunu söyledi, disiplinsizlik gerekçesiyle ordudan ihraç edildi.Bir general ise ordudan atılan genç pilotun askeri kariyerinde gerekli olan disiplin, itaat ve fedakarlıktan yoksun olduğunu ileri sürdü.

Yaralandığını söyleyen Giulia Schiff, görüntüleri büyük yankı uyandıran olaydaki sekiz çavuşa karşı hukuki yollara başvurup dava açtı.İtalyan medyası, söz konusu davanın 11 Aralık tarihinde görüleceğini ve tarafların mahkemede kozlarını paylaşacağını bildiriyor.

İtalyan medyası, söz konusu davanın 11 Aralık tarihinde görüleceğini ve tarafların mahkemede kozlarını paylaşacağını bildiriyor. İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta, olayla ilgili daha önce yaptığı açıklamada "Bedelini kim ödemesi gerekiyorsa, ödeyecek" demişti.

Askeri akademi ise, Schiff'in suya atılmasını havuz dalışının geleneksel eğitim kurslarında yer aldığı belirterek savunmuştu.Instagram hesabında eğitim fotoğrafları paylaştığı görülen kadın pilotun yaklaşık 2 bin takipçisi bulunuyor.Giulia Schiff'in akademiye katılmadan önce podyumda mankenlik yaptığı ve maraton yarışlarına katıldığı dikkat çekiyor.

Yorumlar (0)