ABD'de silahlı saldırı! Dehşet...

Amerika Birleşik Devletleri'nin Seattle şehrinde, cadde üzerindeki zincir bir fast food restoranı yakınında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıya şahit olanlar şok geçirirken 1 kişi hayatını kaybetti.

Dış Haberler 23.01.2020, 10:08 23.01.2020, 10:09
46
ABD'de silahlı saldırı! Dehşet...

ABD'nin Washington eyaletine bağlı Seattle şehir merkezinde korkunç bir saldırı gerçekleşti. Fast food restoranı yakınlarındaki bir saldırgan etrafa rastgele ateş açtı.

Mermiler 6 kişiye isabet ederken, saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 5 kişi ise çevredeki hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan birinin çocuk olduğu bilgisi verilirken, beş yaralının da durumunun ağır olduğu bildirildi.

Saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Etrafı polis kordonuna alan seattle polisinin saldırganı arama çalışmaları sürüyor.

Sosyal medyada paylaşılan ve haber ajanslarının servis ettiği görüntülerde ise, saldırıya şahit olanların yaşadığı şok gözler önüne seriliyor.

Civardaki bir kahve dükkanında çalışan 25 yaşındaki Tyler Parsons, saldırıya şahit olduğunu ve yaralılardan ikisini kendisinin bulduğunu anlattı.

Olay yerine ilk gelen güvenlik güçleri ve sağlık görevlileri ise, saldırıya uğrayanların kurşun yaralarına baskı yaparak kan kaybetmelerini önlemeye çalıştı.

Hemşire Alex Bennett, saldırıya uğrayan yaralılardan birinin panik içerisinde sürekli "Ölmek istemiyorum... Yardım edin, ölmek istemiyorum" dediğini aktardı.

Yorumlar (0)