Cuk oturdu...


15.k görüntülenme

Eskişehir maçında oynanan oyun ve 5 oyuncu değişikliği (rotasyon) hepimizde Keçiörengücü'nü gözümüzde büyütmüştü ne yalan söyleyeyim. 

Burada bir parantez açıp Ertuğrul hocayı tebrik etmek isterim. Hocanın Eskişehir maçındaki rotasyonu ardından Keçiörengücü maçındaki kadrodaki revizyonu, taktik plan olarak deyim yerinde ise cuk oturdu! 

Keçiörengücü'nü Ertuğrul Sağlam ve ekibi iyi analiz etmiş. Defans bloklarındaki merkez stoperler çok ağır, aynı zamanda her iki bek de atağa katıldıklarında geri dönüşleri yavaş, bir de kaleciyle oyuna başlamaları, bizim takım halinde önde baskı yapmamız ve bunu takım halinde iyi uygulamamızın sonucunu, 4-2 gibi net bir skorla almamızı sağladı. 

Ertuğrul Sağlam dinlenmiş, agresif, coşkulu bir takım sahaya sürerken uygulayıcı olan bütün oyuncular, bu tempoya kondisyonel yönden, Keçiörengücü takımından en az 2 üç kat fazla koşarak; bu konuda takım halinde alkışı hak etti. 

Özellikle ilk yarı sağ kanadı Caner, Guido ikilisiyle iyi kullandık, ikinci yarıda çok daha istekli ve arzulu bir Samsunspor gördü maçı izleyenler. Savicevic, ilk yarıda çok top kaptırırken coşkusu ve ikinci yarıdaki pas trafiğine Ferhat’la birlikte katkısı pozitifti. İlyas Kubilay, ilk golde çektiği şutla ikinci golde Burak Çalık'a adrese teslim gol pasıyla kaymaklı ekmek kadayıfının kaymağı benim diyordu. Burak’la, Ahmethan’la yakaladıklarımızı atabilsek, fark daha da artardı. 

Takım halinde beklentimin üzerinde oynadı çocuklar! 

Aynısını Adana Demirspor maçında beklemek hakkımız sanırım! 

Nadir ve Gyasi ilk gollerini atarken, oyuna sonradan giren Oğuz'a değinmeden edemeyeceğim. Hem Gyasi’ye nefis bir gol pası verdi hem de kaleciden dönen topu müthiş bir vuruşla gol yaparak, takımının galibiyetinde büyük rol oynadı.

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN