Büyük sıkıntı gol atamamak!..


15.k görüntülenme

Reha hocanın gelişiyle yükselişe geçen, oynadığı 4 maçın 3'ünü kazanan, son maçta da Bandırmaspor'a son dakikada penaltı golüyle yenilirken maçın mutlak hakimi olan rakipti Boluspor... 

4 maçtır evinde kaybetmeyen Samsunspor'da, Balıkesirspor'u mağlup eden on biri sahaya sürmüştü Ertuğrul hoca... İki takımın da gol atanları dağılımı aynı nitelikteydi, yani iki takım da golcüsüzdü... 

Boluspor, maça iyi başlasa da çok kısa süre sonra oyunun tamamen hakimiyetini eline alan ve maçı domine eden taraf bizdik. 

Duran toptan Erkam'la, kaleci ile karşı karşıya kalan Saviçeviç'le; uzaktan Nadir'in şutlarıyla adeta Boluspor kalesini abluka altına aldık. 

Orta alandan defans arkasına ve arasına bu maçta çok etkili paslar attık... 

Dakikalar 29'u gösterirken; Burak Çalık'ın ortasına Gökhan Alsan’ın fırsatçılığı eklenince; 1-0 üstünlüğü yakalayan taraftık. 

Golden sonra oyun tempomuz düştü. Kalemize, Boluspor daha sıklıkla gelmeye başladı. Boluspor, Poepon’un direkten dönen bir topu ve Melih'in, Nurullah'la karşı karşıya kaldığı pozisyonda çaprazdan topu dışarı atması, futbol adına şans bizden yanaydı desek yalan olmaz!.. 

Oyunun ikinci yarısında haftalardır form grafiği yükselişte olan ve takıma katkısı her geçen gün artan Nadir'in sakatlanmasıyla zorunlu değişiklik olması; Samsunsporumuz açısından talihsizlikti. İlk yarıdaki o güzel oyun gitti, ikinci yarıda bambaşka bir Samsunspor vardı sanki sahada... 

Gökhan Alsan'la, Gyasi'yle, Ahmethan'la yakaladığımız yüzde yüzlük pozisyonları ya dışarı attık ya da kaleciye teslim ettik... Şaşırdık mı? Hayır! 

Güzel bir laf var; deveden, yarış atı gibi koşmasını beklemek hatadır! 

Bizim de golcü olmayanlardan gol beklememiz hata olur pek tabii ki! 

Son dakikada Boluspor, Hamza'yla yakaladığı bomboş pozisyonu gol yapsa, bütün emekler boşa gidecekti... 

Oyunda kaldığı süre boyunca Burak Çalık’a ayrı bir sayfa açmak lazım. Hem çok mücadele etti hem de her seferinde taşıdığı toplarla, takım arkadaşlarını gol pozisyonlarına soktu! 

 
Tekrar tekrar söylüyorum bu takımın topun bizde kalma süresi, gol pozisyonuna girme sayısı iyi! Fakat Ertuğrul hocam; bu takımın en büyük sıkıntısı gol atamıyoruz!.. İyi birkaç golcü alsaydın da bu kadar takım halinde kaçırdığımız pozisyonları cömertçe harcamak yerine gole çevirseydik daha iyi olmaz mıydı hocam?

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN