Temizlik işçisi, yolda bulduğu altını sahibine teslim etti 

Bolu’da, belediyenin temizlik işlerinde çalışan Nevzat Güler (47), cadde üzerinde temizlik yaptığı sırada bulduğu çeyrek altını sahibine teslim etti. 

BOLU 30.05.2019, 23:16
229
Temizlik işçisi, yolda bulduğu altını sahibine teslim etti 

Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde, 4,5 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan 2 çocuk babası Nevzat Güler'in, İzzet Baysal Caddesi üzerinde çalıştığı sırada yerde altın kesesi gördüğü, keseyi açan ve içinde çeyrek altın olduğunu gören Güler'in, durumu arkadaşlarına da haber verdiği ifade edildi. Ardından Güler ve arkadaşları, kesenin üzerinde ismi yazılı olan kuyumcuya giderek altın bulduklarını belirtti. 

Kuyumcu sahibi Vedat Yardemir, altının kendilerinden alındığını teyit ederek, satış yaptıkları İrfan Başaran’ı aradı. Satın aldığı altını düşürdüğünün farkında olmayan İrfan Başaran, ceplerinde altını bulamadığı için tekrardan kuyumcuya gitti. Başaran’ı kuyumcuda bekleyen temizlik işçisi Nevzat Güler'in, bulduğu altını sahibine teslim ettiği belirtildi. 

"5 MİLYAR DA BULSAM..."

Temizlik işçisi Güler, daha önce de cadde üzerinde temizlik yaparken çanta, para, cep telefonu gibi eşyalar bulduğunu ve belediyeye teslim ettiğini söyleyerek, “Bulduklarımı almam. Yerde 5 milyar da para bulsam gidip teslim ederim. Ekmeğimi belediyeden yiyorum” dedi.  Düşürdüğü altınına geri alan Başaran ise, “Arkadaşa çok teşekkür ederim. Çok gurur verici bir olay. Ben altının kaybolduğunu bilmiyordum” ifadelerini kullandı.

"BÖYLE ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM"

İzzet Baysal Caddesi üzerinde kuyumculuk işini yapan Vedat Yardemir, Nevzat arkadaşımıza bu örnek davranışından dolayı çok teşekkür ederiz. Her insanı yaptığı işe göre hor görmemek lazım. İnsanların dürüst olacağını düşünmek lazım. İzzet Baysal Caddesi’nde çalışması bize güven veriyor. Kaybolan bir eşyamız olsa her zaman sahip çıkılacağı gördük. Böyle arkadaşlarımıza sahip çıkmamız lazım. Temizlik İşleri Müdürü Gülden hanımı da arayarak, böyle insanları çalıştırdıkları için teşekkür ettim” dedi.

Yorumlar (1)
Sezgin us 2 yıl önce
Bende geçen yıla kadar samsun canik belediyesinde çalışırken temizlik görevlisi olarak 150 tl para bulmuştum.belediyeye teslim parayı aradan 2 ay sonra işten çıkartıldim benim gibi 10 kişi birden .torpili alanlar makam atlati bunlarida haber yapın yeni belediye başkanı işe alacaktı geri daha kendisini göremedik secimden sonra