BİZ NASIL MÜSLÜMANIZ?


15.k görüntülenme

Önce aranan inançtır. Yüce Allah’a, buyurduklarına ve gönderdiklerine, söylediklerine inanmak gerekir. 
İnançlı olmadan hiçbir işe, projeye, plana giremezsiniz. Hele dünya ve ahiret bütünlüğü içerisine hiç giremezsiniz. İnançlı olmalısınız.
İnançlı olmak sadece sözle olmaz, eylem ve uygulama gerekir. İmanını uygulamada sergilemeyenin işi Nasrettin Hoca’nın kadı olarak duruşmasına benzer:
Adamın biri baltayla odun kırdırmış veya yardırmış. Odun yaran adamın yanında da arkadaşı varmış. Baltayı vuranın her vuruşunda arkadaşı “ıhh” diyormuş. Adam odun kırma işini bitirmiş. Parasını almış. Arkadaşı “paranın yarısı benim” diye itiraz etmiş. Kadıya başvurmuşlar. Kadı da Nasrettin Hoca’yı görevlendirmiş. Nasrettin Hoca duruşma yapmış.
Adam ve arkadaşı olanları anlatmış. 
Nasrettin Hoca, hemen odun kıranın arkadaşının alacağı kadar demir para istemiş. Bir de ses çıkarsın diye bakır tas istemiş. Getirmişler. Nasrettin Hoca odun kıranın arkadaşına dönmüş. Kaç kuruş alacağın var diye sormuş. Arkadaşı 500 kuruş demiş. Nasrettin Hoca, odun yaranın arkadaşına davacıyı göstermiş ve sormuş. Bu kaç kuruş? O da bir kuruş demiş. O zaman Nasrettin Hoca, kuruşları 1,2,3 diye sayarak yukarıdan bakır kaseye bırakınca salonda “dank” diye ses yankılanıyormuş. Hoca 500 kuruşu kaseye tamamlayınca, odun kıranın arkadaşına şöyle demiş: “Dava sonuçlandı. Senin hakkın ödendi. “Ihh” demenin karşılığı kaseye düşen kuruşların çıkardığı “dank” sesiyle ödenmiş oldu ve dava bitti.
Şimdi inançlı olan eğer uygulama (amel) yapmıyorsa, bu duruma benzer.
İnançlı olabilmek için, inançlı kardeşinin iyiliğine çalışacak ve ona asla zarar vermeyeceksiniz. Bu Resulullah SAV’in ön koşuludur.
Kendi çıkarını da düşüneceksin ve planlayacaksın. Ama kardeşinin çıkarına zarar vermeyecek biçimde onun da çıkarını dengeleyecek biçimde inançlı olarak hareket edeceksin.
Yaşadığımız dünyada öyle olaylar oluyor ki, Kabil’in Habil’i öldürmesinden öte korkunç cinayetler oluyor.
Devlet olarak kardeşliğimizi pekiştirmek için bu cinayetler olmadan önce önlemektir. Bu da TBMM’den çıkarılacak yasalarla olur. Adli kontrol şartıyla serbest bırakma yasası kaldırılmalıdır. Ve daha birçok düzenlemeler yapılmalıdır. 
İnançlılar dosdoğru ve dürüstçe yaşamak isterken, bir yandan vakıf ve benzeri kuruluşlar adıyla din sömürücüleri ve keselerini dolduranlar ve suç makinesi olan gaspçılığı, yan kesiciliği, katilliği, saldırganlığı vs ilke edinmiş olanlar içerisinde Hz. Peygamberimizin ilkeleriyle yüce Allah’ın buyurduğu şekilde yaşamak zorlaştırılıyor.
Ülkemizde bunun yolu, inançlıların birlik içinde olmaları ve adil çıkarlarını göz önünde tutarak, birlikte hareket etmeleridir.
Her alanda böyle yapmalıdırlar.
Birlikten kuvvet doğar.
Birlik rahmettir.
Ancak hiçbir biçimde birliğimiz göstermelik olmamalı.
Yüce Allah rızasını kazanmak, ona ve ayetlerine teslim olmak için olmalıdır.
Bunun için doğru inanç, bilgi ve uygulama (amel) gerektiğini mutlaka bilmeliyiz.
Unutmayalım: BİRLİK, beyinde ve kalpte başlar sonra bedenimize yayılır. Sonra uygulamaya geçer.
Falan filanın yanlış yaptığını şeytana uyarak sayıp dökmeyin siz birlik içinde olunuz. Yeter de artar bile.
Yaşamınız dosdoğru ve mutlu olursunuz.
CORONAVIRUS: You must take action to save lives in your nation, thus you also will have been saved nations of the world 
May the almighty Allah save Turkish and the World nation!
CORONAVIRUS: Ulusumuzun hayatlarını kurtarmak için harekete geçmelisiniz, böylece dünyanın milletlerini de kurtarmış olacaksınız.
Yüce Allah, Türkleri ve dünya milletlerini korusun!
**
MASKEYİ TAM TAKIN
BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. 
MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ. 
KENDİNİZE VE BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!
MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ. TEMİZLİK (HİJYEN) İMANIN YARISIDIR buyuruyor Peygamberimiz Hz. MUHAMMED SAV. 
Yüce Allah’ın buyurduğu
“Kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)
Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak
Odur O(Hu Allah Hu). 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN