banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Ulaş Tuna Astepe kimdir?

Sen Anlat Karadeniz dizisi ile yıldızı parlayan Ulaş Tuna Astepe, 1 Ocak 1988 doğumludur ve İzmitlidir. Magazin dünyasından ve sosyal medyadan uzak, sade ve mütevazi yaşamı ile gönüllere taht kuran Ulaş Tuna Astepe kimdir? sorusu hayranları tarafından sıklıkla merak ediliyor. İşte Ulaş Tuna Astepe hakkında merak edilen her şey

Biyografi 03.01.2021, 09:56
2420
Ulaş Tuna Astepe kimdir?

Ulaş Tuna Astepe kimdir? Sen Anlat Karadeniz dizisi ile yıldızı parlayan Ulaş Tuna Astepe, 1 Ocak 1988 doğumludur ve İzmitlidir. Magazin dünyasından ve sosyal medyadan uzak, sade ve mütevazi yaşamı ile gönüllere taht kuran Ulaş Tuna Astepe kimdir? sorusu hayranları tarafından sıklıkla merak ediliyor. İşte Ulaş Tuna Astepe hakkında merak edilen her şey 

1 Ocak 1988 doğumludur ve İzmitlidir. Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan oyuncu televizyon ekranlarına 2012 yılında yayınlanan Karadayı dizisi ile adım atmıştır. Şimdi, Ulaş Tuna Astepe’yi daha yakından tanıyalım...

Ulaş Tuna, oyunculuk alanında hızla ilerleyerek, bir çok dizi, film, tiyatro ve kısa filmde rol alarak izleyici ile buluştu. ATV’nin iddialı dizisi Sen Anlat Karadeniz’ de rol alan yakışıklı oyuncu Ulaş Tuna Astepe hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Ulaş Tuna Astepe kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler…

ULAŞ TUNA ASTEPE KİMDİR?

1 Ocak 1988 yılında İzmitte dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul Lisesi'nde tamamlayan oyuncu, Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yaptıktan sonra tiyatro ve televizyon projelerinde yer almaya başlamıştır. ‘Cam Yapraklar’ ve ‘Bayrak’ oyunlarındaki performansıyla tiyatro severlerin beğenisi kazanmıştır.

Ulaş Tuna Astepe, televizyon dünyasındaki oyunculuk kariyerine 2012 yılında yayınlanan Karadayı adlı dizi ile ilk adımını atmıştır. Dizide, Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel ile birlikte rol alarak Orhan Kara karakterini canlandırmıştır. Başarılı performansı sayesinde dikkatleri üzerine toplayan Astepe'nin, ikinci iddialı dizisi Analar ve Anneler dizisi oldu. Oyunculuk alanında hızla ilerleyen oyuncu, bir çok dizi, film, tiyatro ve kısa filmde rol alarak izleyici ile buluştu.

Ulaş Tuna Astepe en son Show TV ekranlarında yayınlanan Rüya adlı dizide Alaz karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştı. Dizinin final yapmasının ardından ekranlara ara veren Astepe,  ATV ekranlarının iddialı dizisi Sen Anlat Karadeniz'de, Mert, hırçın, deli fişek, sabırsız bir Karadeniz delikanlısı olan Tahir karakterine hayat vermişti. 1.89 metre boyunda ve 80 kilo olan Ulaş Tuna Astepe, Oğlak burcudur.

ULAŞ TUNA ASTEPE'NİN ÖZEL HAYATI

1997 depremini birebir yaşamış olan oyuncunun dramatik bir geçmişi var aslında. Çok sevdiği arkadaşlarını, yakınlarını kaybetmiş o depremde. Babasını da genç yaşlarda kaybetmiş. Daha sonra annesini de kaybeden oyuncu, ağabeyi ile birlikte hayata tutunmuşlar. Deprem sürecinde yaşadıklarını bir röportajında şöyle anlatıyor ünlü oyuncu:

"İzmitli olunca deprem de hayatımın bir dönemine rastladı elbette. 17 Ağustos Depremi’ni yaşadığımda 11 yaşımdaydım. Ama o yaş bile ölü insan kokusunu alabileceğim bir yaştı. O nedenle deprem beni etkileyen şeylerden biridir. Bölgedeki herkes kadar deprem travması yaşadım, herkes gibi birilerini kaybettim, mesela ertesi gün maç yapacağım arkadaşlarım öldüler. Aileden kimseye bir şey olmadı ama birçok tanıdık depremden etkilendi. Hâlâ bende deprem fobisi var; biri sinemada sıkılır bacağını sallar ya, ben deprem refleksi gösteririm. Bu tür büyük olayları atlattığımızı sanıyoruz, günlük hayatımıza dönüyoruz ama etkisi mutlaka kalıyor."

Ulaş Tuna Astepe, Karadayı’da ağabeyiyle anlaşamayan Orhan karakterinin aksine abisinin yerinin hayatında çok önemli olduğunu belirten "Babamızı çok küçükken kaybedince birinin baba olması gerekti, bu sorumluluğu ağabeyim üstlendi. Babamı kaybettikten sonra hem ekonomik hem de manevi bir boşluk oluştu. Bunu ağabeyim doldurdu" ifadesini kullanıyor bir röportajında.

ULAŞ TUNA ASTEPE EVLİ Mİ SEVGİLİSİ KİM?

Ulaş Tuna Astepe özellikle genç kızların dikkatini çeken bir oyuncu. Evli olup olmadığı da merak ediliyor. Sosyal medya hesabından özel yaşamına dair paylaşım yapmayan Ulaş Tuna Astepe evli değil, sevgilisi de yok. Ulaş Tuna Astepe bir dönem Kalp Atışı dizisinde oynayan Öykü Karayel ile beraberdi. Çift daha sonra ayrıldı. Ulaş Tuna Astepe'nin sevgilisi yok. Özel hayatında bisiklet binmeyi çok seven oyuncu günlük hayatında da bisiklet kullanmayı tercih ediyor. Arkadaşları ile kurduğu bir müzik grubu olan Ulaş Tuna Astepe müziğe de ilgi duyuyor. 

Ulaş Tuna Astepe'nin rol aldığı dizi ve filmler:

Sen Anlat Karadeniz (dizi) – 2018
Rüya (dizi) – 2017
Körfez (sinema filmi) – 2016
Balık Havuzu (kısa film) – 2015
Analar ve Anneler (dizi) – 2015
Zayiat (kısa film) – 2013
Meşakkat ve Karısı (kısa film) – 2013
Babamın Cesetleri (tiyatro oyunu) – 2013
Karadayı (dizi) – 2012
Cam Yapraklar (tiyatro oyunu) – 2012
Bayrak (tiyatro oyunu) – 2011
Üniversiteli (kısa film) – 2010

Yorumlar (1)
Paruzoda 3 ay önce
Ulaş tuna astepeni manzili varmi