banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında?

Öykü Serter ne dedi, merak konusu oldu. 30 Ekim 2020 günü İzmir'de meydana gelen depremin ardından AK Parti hükümetine yönelik eleştirileri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter'in biyografisi merak edilmeye başlandı. Peki Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında?

Biyografi 17.01.2021, 10:01
315
Hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında?

Hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında? Öykü Serter ne dedi, merak konusu oldu. 30 Ekim 2020 günü İzmir'de meydana gelen depremin ardından AK Parti hükümetine yönelik eleştirileri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter'in biyografisi merak edilmeye başlandı. Peki Öykü Serter kimdir? Öykü Serter kaç yaşında?

Öykü Serter hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği' gerekçesiyle savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Ünlü sunucunun, 30 Ekim 2020 günü yaşanan İzmir depreminin ardından yaşanan olaylarla ilgili AK Parti hükümetine ve yetkili bakanlara yönelik eleştirilerde bulunması nedeniyle ismi açıklanmayan bir vatandaş, 3 ay sonra mahkemeye giderek ihbarda bulundu. Öykü Serter bu sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılmasına "Şereftir" yanıtını verdi. Bağımsız Maden-İş Sendikası'nın kendisine destek mesajını da paylaşan Serter, "Madenci dostlar, bir kez daha cesaretle taçlandırdınız" ifadesini kullandı.

ÖYKÜ SERTER NEDEN GÜNDEM OLDU? İZMİR DEPREMİ SÖZLERİ

3 Kasım 2020 günü sosyal paylaşım sitesi Instagram'dan paylaşımda bulunan Serter, depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası olan herkesin masum insanların ölümünde rolü olduğunu ifade ederek, "Bu saatten sonra bu iktidara hesap sormayan geleceklere razı olmuş demektir" dedi. Saray’ın günlük harcamasının 10 milyon TL, İzmir’e çıkan ödeneğin ise 5 milyon TL olduğunu dile getiren deneyimli televizyoncu, "Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına?" diye sordu. İktidara yakın iş insanlarının vergilerinin de silindiğini hatırlatan Serter, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Ayda'nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor" şeklindeki paylaşımına da "Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar" diyerek tepki gösterdi. 

Öykü Serter’in sosyal medyada gündem olan açıklamasının tamamı şöyle:  

Bu şiddette bir depremde o evler yıkılmayıp sapasağlam kalsaydı bize mucize aslında gel gör ki, bu toprakların yokluk ve ölüm güzellemeleri, akıl, bilim ve teknolojiyle çözümlenebilecek insan odaklı meselelerin kadere yüklenmesi, siyaseten bu milletin duygusallığının suistimal edilmesi bize üç yaşındaki Aydan’ın hayata uzanan elinin mucize olduğu kabulünü mecbur kılıyor. Peki… Deprem Allah’tan ama insana verdiği akıl da... Birini kullanmadan diğerine sığınamazsınız. Sen tedbirini al gerisi Allah’tan deriz. Yani o evlerin yaşanamaz olduğunu bile bile yaşanan bu acıların suçunu Allah’a atıp tertemiz sıyrılamazsınız. Kadere rıza başka bir şey... 

"HESAP SORMAYAN BAŞINA GELENLERE RAZI OLMUŞ DEMEKTİR"

Depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkes sorumlu. Herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili... Deprem vergilerini çalan - evet çalan (hesabını veremiyorsanız çalınmıştır!) herkes bu acının müsebbibi, bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter! İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı... İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz.

"ŞUURSUZ BAKANLARINI DA AL GİT!"

Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Millete küfreden Cengiz'in affedilen vergisi 425 milyon! Şu yardımlaşmayı, dayanışmayı gördükçe bizi bizle bırakın, biz kendimizi kurtarırız, yaşatırız, yönetiriz, neyimiz varsa paylaşırız. Bu birlik beraberlikten şov malzemesi çıkarmayı, enkaz üstüne çıkıp bonus toplamayı, yarın hava soğuk değil, yağmur da yok açıkta kalın, diyebilen bakan utanmazlığını, halkımız da çürük binalarda oturmasalarmış arsızlığını, 'Ayda'nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor' diyen şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.

ÖYKÜ SERTER'İN HAYAT HİKAYESİ

26 Şubat 1975 tarihinde Ankara'nın Çankaya semtinde dünyaya geldi. Ankara TED Koleji'nden mezun oldu. Lisans eğitimini, Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde yaptı. Ayrıca Latin Dili ve Edebiyatı okudu. Galatasaray Üniversitesi'nde Radyo-TV yüksek lisansı ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde sinema-medya doktorası yaptı.

Öykü Serter, kurbağa branşında milli takım düzeyinde yarışan bir yüzücüdür. Yüzme dalında 250'si altın olmak üzere toplam 800 madalya kazandı.

Medya sektörüne Capital Radio'da DJ lik yaparak adım attı. Ardından Number One FM'de çalıştı. Daha sonra CINE5'te yayınlanan '5'de 5' adlı müzik programını sundu. Daha sonra haber/belgesel programı ve konuklu müzik programı hazırlayıp sundu. 

2000'li yılara damgasını vuran Biri Bizi Gözetliyor (BBG) yarışma programındaki sunuculuğuyla geniş kitlelerce tanındı. Biri Bizi Gözetliyor'dan sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı yarışma programlarında sunuculuk kariyerini sürdürdü.

TELEVİZYON KARİYERİ

2006 yılında Ragga Oktay ile birlikte hazırladıkları Bilimsel Uygulama Merkezi (B.U.M.) adlı yarışma izleyicilerden büyük ilgi gördü.

14 Temmuz 2007 Cumartesi günü evinden spor yapmak için çıkan Öykü Serter, yan komşusunun Pitbul cinsi köpeğinin saldırısına uğradı ve sol uyluk kemiği ile iki ayak bileğinden yaralandı

2010 yılında TRT 1'de 1. Lig Günlüğü ve MasterChef Türkiye isimli programı ve 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Star Akademi'yi sundu.

Eylül 2014'te başlayan Bu Tarz Benim adlı yarışma programında Uğurkan Erez, Nur Yerlitaş, Ivana Sert ve Kemal Doğulu ile birlikte jüri üyeliği ve sunuculuk yaptı.

Temmuz 2015'te TV8'de yayınlanan Rising Star (Yükselen Yıldız) adlı müzik yarışmasında Mustafa Sandal, Demet Akalın, Fuat Güner ile birlikte jüri üyeliği ve sunuculuk görevinde bulundu.

2016 yılında İşte Benim Stilim yarışmasında Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya ile beraber jüri üyeliği yaptı. 18 Nisan 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan 'Fenomen' adlı yarışmada sunuculuk görevini üstlendi.

ÖZEL YAŞAMI

1975 doğumlu olan Öykü Serter, 2020 yılı itibariyle 45 yaşındadır ve bekardır.

Giriş seviyesinde Osmanlıca bilmektedir.

Öykü Serter 1.67 metre boyunda, 47 kilo ve balık burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'da @oykuserter kullanıcı adıyla yer almaktadır.

ÖYKÜ SERTER DİZİLERİ

2004 - İstanbul Şahidimdir
2006 - Ah Bir Polis Olsam

ÖYKÜ SERTER'İN SUNDUĞU PROGRAMLAR

* B.U.M.
* Acemi Birlik
* Biri Bizi Gözetliyor
* Akademi Türkiye
* Anadolu Ateşi
* Bu Tarz Benim
* İşte Benim Stilim
* Fenomen
* Doya Doya Moda

Yorumlar (0)