Ben söylemiştim!..


15.k görüntülenme

Hiç sevmediğim sözdür ben söylemiştim... Eskişehir maçı öncesi kolay maç yok, iyi motive olmazsak hedefimizden sapabiliriz diye. 
Eskişehirspor bu maça gelene kadar 5 maç yapmış 2 gol atmış 9 gol yemiş. Biz de son İstanbulspor maçındaki yenigimizle 6 attık 5 yedik ve istatistikleri altüst ettik!
Ertuğrul hoca, İstanbulspor karşısında alınan 3-0'lık yenilgiden sonra takımın yarısını değiştirmiş, haftalardır yer vermediği birçok oyuncuyu bu maçta sahaya sürmüştü. Bu taktiksel davranış doğru mu? Tartışmaya açık bir konu. Genelde ilk yarısı orta alan mücadelesi şeklinde geçen bir maç ve pozisyon üretmekte her iki takım da bariz sıkıntı çekti. 
Buğra’nın kendi çabası ile getirdiği ve Kubilay'a al da at dediği gol pasını Kubilay geri çevirmedi. İlk yarıdaki ilk pozisyonda golü bulduk.Başka aklımızda kalan pozisyonumuz yoktu! 
Eskişehirspor'da çaba var ama yaratıcılık ve tecrübe olmayınca sonuç çıkmaz, gol atamazsınız... 
Nadir'in uzaktan şutu ikinci yarıda aklımızda! 
Bir de kaleciyle karşı karşıya Nadir garip bir vuruşla topu kaleciye nişanladı! 
Dedim ya Samsunspor'da Tomane ve Kubilay'dan başka gol atacak oyuncu yok. Burak’ın al da at pasına, Guido bomboş pozisyonda kaleciye geri pası verir gibi yumuşak vurdu!Hangisini gol yapacaksın Guido kardeş! 
Peki Nadir'e ne demeli? Nadir sizce gol atabilir mi? Gol poziyonunda çime takılıyor bu oyuncu! 
Ahmethan ikinci yarıda oyuna girdi o da aynı! Ne zaman kaleye gol vuruşu yapacaksın sevgili Ahmet? Pozisyon düşmüş hem de  2 kez hem de bomboş. Tek yapacağın topun çizgiden geçmesini sağlayacak vuruşu yapmak! İşte bunu yaparsan sana golcü oyuncu diyebiliriz. 
Ben oynanan oyunu beğenmedim, mücadeleyi beğenmedim, istek,arzu ve coşkuyu beğenmedim!
En önemlisi ne olursa olsun sahadan 3 puanla ayrılmamız. Bunun haricindeki her şey sorgulanabilir ve eleştirilebilir seviyede idi. 
Ama şimdiden söyleyeyim hafta sonu oynayacağımız Keçiören maçında böyle oynarsak, sonuç hüsran olur...

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN