banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Kız yurdunu ayağa kaldıran olay! 

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu'nda bir öğrencinin gecenin ilerleyen saatlerinde kedi sesleri çıkartarak öğrencilerin odalarını tırmaladığı iddiası yurdu ayağa kaldırdı. Öğrencilerin odalarını terk ederek yurdun önünde eylem yaptığı esnada fenalık geçiren 1 kişi hastaneye kaldırılırken, olay sosyal medyada gündem oldu.

ASAYİŞ 11.12.2019, 12:01
231
Kız yurdunu ayağa kaldıran olay! 

Sakarya'nın Hendek ilçesi Akova Mahallesi'nde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre, KYK kız öğrenci yurdunda bir süredir geceleri kedi sesleri duyulduğu ve belirlenemeyen bir öğrencinin gecenin ilerleyen saatlerinde kedi sesleri çıkartarak, öğrencileri odalarının kapılarını tırmaladığı ve 'mır mır cadılar bayramı başlasın' şeklinde notlar bıraktığı öne sürüldü. 

POLİS EKİPLERİ SEVK EDİLDİ
Bunun üzerine yurtta bulunan bazı öğrenciler yaşadıkları panik nedeniyle kapılarının arkasına masa ve sandalyeler koyara, ortaya atılan 'Kedi Kız' iddiasından kendilerinin korumaya çalıştı. Yaşadıkları panik nedeniyle yurt yönetimine tepki göstermej isteyen öğrenciler gece saatlerinde odalarını terk ederek bahçeye indi. Konunun haber verilmesinin ardında olay yerine polis ekipleri sevk edildi. 

Öğrencilerin ses ve söylentilerden korktuklarını beyan ettikleri olay ile alakalı yapılan ilk incelemelerde somut ve ciddiyet arz eden bir delil bulamayan polis ekipleri öğrenci ve yurt yönetimiyle görüştü. Yurt idaresi tarafından konunun söylentiden ibaret olduğu ve abartılacak bir konu olmadığı beyanının üzerine daha önce teslim edilmeyen oda anahtarları, öğrencilerin talepleri doğrultusunda güvenlik açısından öğrencilere teslim edildi.

Öğrencilerin anahtarlarını teslim alarak odalarına girdiği esnada ise kediden korkan ve panik atak rahatsızlığı olduğu öğrenilen 1 öğrenci fenalık geçirdi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerince fenalık geçiren öğrenci Hendek Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yorumlar (0)