banner1589

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

18.12.2020, 08:37 108

ABD DİYOR Kİ; ERKEK OLARAK KAL AMA HADIM OL...

Öncelikle yazımızın başlığındaki "HADIM" kavramı ne anlama geliyor, onu bir vuzuha kavuşturalım.
HADIM teriminin aslı, Arapça “hizmet etmek” anlamındaki hatme mastarının ismi-i faili olan hadimdir (“hizmetkâr”; çoğulu hademe, huddâm). Kelime zamanla Türkçede hadım olmuştur...
İslam fıkhında ise İslam dini, bir erkeğin kendi isteğiyle veya isteği dışında hadım edilmesini yasaklayıp haram kılmıştır. Bu konuda İslam alimleri arasında icmâ...
Terimin aslı, Arapça “hizmet etmek” anlamındaki hıdme mastarının ism-i faili olan hadimdir (“hizmetkâr”; çoğulu hadem, huddâm). Kelime zamanla Türkçede hadım şeklini almış ve saray hizmetkarlarının çoğunun, özellikle harem kısmında çalışanların tamamının erkekliği giderilmiş kişiler olmasından dolayı “iğdiş” anlamını kazanmıştır.
Ülkemizin önemli gündem maddelerinden birisi de ABD'nin yaptırımları.
Ambargolar, yıllardır hükümetleri davranışlarını değiştirmeye zorlamak için diplomatik bir baskı aracı olarak kullanılır. 
Bir ülke, başka bir ülkeye ambargo uygulaması gerektiğini düşündüğünde; böyle bir cezai yaptırım uygulama yoluyla başlatır.
Yaptırım alma yetkisi ise ülkelerde devlet başkanı ya da parlamentoya aittir. Bir ülke kendi başına aldığı kararı ancak kendisi uygular, diğer ülkelerin buna uymasını sağlayabilmesi için ise BMGK kararı gerekir.
Viyana Devletler Sözleşmesi'nde “Bir ülke sadece kendi çıkarları yönünde diğer bir ülkenin haklarını engelleyici kararlar alamaz” ibaresi yer almaktadır.
ABD’nin ileri sürdüğü ‘S-400’ler’ Türkiye’nin güvenliği ile ilgili ve savunma amaçlıdır. Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri ise KKTC’nin verdiği yetki kapsamında sürdürüldü ve de sürdürülüyor. Yani tüm bu faaliyetler ve girişimler ‘Uluslararası Hukuk’a uygun olarak yapılmaktadır.
ABD'nin yeni seçilen ve 20 Ocak’ta göreve oturacak olan JEO BİDEN  seçim kampanyalarında yaptığı bir konuşmada, “Bence hemen Erdoğan’a çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım” demiş ve Biden, “Başkan seçilirsem Erdoğan’ı darbeyle değil seçimle devireceğim, muhalefete destek vereceğim” ifadelerini kullanmıştı. 
Ve onun ekibi düğmeye bastı ve SENATOLARINDAN yaptırım yetkisi aldılar.
Ve gel beri TÜRKİYE sen misin S-400'leri alan. Sen misin petrol arayan, sen misin Osmanlı tokadından bahseden deyip sıralayıp verecekler…
Muhalefet partilerimiz, başta CHP ki sol bir partidir ve ABD karşıtlığı ile nemalanan devrmci Marksist ideoloji ve ABD karşıtlığı ile hemhal olanlar burada şunu diyebilirler mi  ki acaba HEY SÖMÜRÜCÜ Amerika, karışma bizim işimize bizim halkımızın gücü bize yeter. Okulda iken diyebiliyorlardı da.
Milliyetçi damardan beslenen MHP ve İYİ zerlerine düşen mesuliyeti kapışma ve aralarındaki dalaşmayı bir bahara bırakarak önce vatan diyebilirler mi?
Ve iktidar olarak PARTİ İÇ SİYASETİ YUMUŞATARAK TÜM PARTİLERLE DİYALOG VE BİLGİLENDİRME YAPARAK ORTADA TATRIŞILAN VE YAPTIRIM ADI ALTINDA BİZİM GURURUMUZLA OYNAYAN SİYONİZMİN UŞAĞI ABD’ye ciddi bir tavır aldırabilecek mi?
 Çünkü AMERİKA geleceğimize ipotek koyuyor. Bu bir şahıs meselesi değildir. Saadet yani Milli GÖRÜŞ ZATEN ABD ve SİYONİZM YÜZÜNDEN KAPATMA CEZALARI ALMIŞ VE MERHUM ERBAKAN HOCAMIZ.
HADİ ORDAN HADİ ORDAN AMERİKA DA KİMMİŞ DEMİŞTİR... 
VE CUMHURBAŞKANIMIZ DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR DEMİŞTİR...
YETER SÖZ MİLLETİNDİR... Her TC vatandaşı ABD karşıtı tavır almak zorundadır.


 

Yorumlar (4)
Ahmet al 5 ay önce
Teşekkürler hocam
Gün birlik olma zamanıdır.Tebrikler.. 5 ay önce
Gün birlik olma zamanıdır.Tebrikler Cemal bey.
Satılmış maraz 5 ay önce
Çok güzel abi teşekkür eferim
Gün birlik olma zamanıdır.Tebrikler.. 5 ay önce
Gün birlik olma zamanıdır.Tebrikler Cemal bey.