3 PUANLIK OYNAYIP 1 PUAN...


15.k görüntülenme

İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle derin üzüntü duydum, 
depremde yaşamını yitirenlere başsağlığı, yaralananlara Allah'tan acil şifalar dilerim. 

Adana'daki üst sıraları ilgilendiren maça gelecek olursak; Samsunspor'un bana göre deplasmanlardaki en iyi başladığı maçtır diyebiliriz Adana Demirspor karşılaşması. Keşke her zaman bu istek ve coşkuyu yakalayabilsek, bize rakip dayanmaz. 

Adana Demirspor'un temposuz oyununu bozmanın en önemli şifresi Ertuğrul Hocanın da  hafta içinde dediği gibi onlardan 2 kat daha fazla koşmak ve taktik disipline bağlı kalmaktı. 

Biz Samsunspor olarak takım oyununu benimserken, Adana Demirspor bireysel futbolcularıyla maçı kazanmanın taktik anlayışı içinde bu güzel oyunu sahneye koydular. 

Samsunspor, takım halinde sahanın her yerinde rakibi döndürmeyen, taktik disiplini çok iyi uygulayan, atletik koşu ve kondisyonel yönden Adana Demirspor'dan çok daha diri ve çabuk futbolcu topluluğu ile maçta oyunu yönlendiren takımdı. Ta ki 75. dakikaya kadar. 

İlk 5 dakika maça çok iyi başladık. Biri Guido'nun ve diğeri Ferhat'ın şutuydu, o da direkten döndü. Adeta Demirspor kalesini şutlarla bombaladık. 

Aynı şekilde 2 dk sonra, Demirspor kalemizde Volkan'ın hızlı atağıyla başlattığı ,Nurullah'la karşı karşıya kaldığı pozisyonda, kaleci Nurullah çok iyi şekilde ayağı ile golü engelleyen isim olurken; kalesini gole kapayarak adeta 1 puanın alınmasında başroldeydi. 

Yine Saviçeviç'le iyi baskı yaparak ön bölgede kazandığımız gol pozisyonunda meşin yuvarlak kale çizgisini geçmedi. 

İkinci yarıya da iyi başlayan taraf Samsunsporumuzdu. Kaleci Nurullah'ın degajıyla başlayan Burak Çalık'ın kafa pasıyla devam eden olaylar zincirinde en son noktayı koyan isimdi Guido Koçer. Uzaktan öyle güzel vurdu ki lamba gibi ağlara adeta astı! 

İkinci yarının son 25 dakikasına kadar oyunun mutlak hakimi bizken! 65'te de Erkan Zengin ve Mehmet Akyüz'ü oyundan aldı Ümit Özat. 

İçimden dedim ki biz bu maçtan üç puanla ayrıldık; artık bunlar gol atamazlar. Çünkü takımın en fazla gollerini atan oyuncularını almıştı oyundan Ümit Özat ancak Dibba ve Lanzafame baskının üzerimizde artmasını sağladı üstüne bir de İtalyan oyuncu Lanzafame ilk golünü haftalar sonra bize attı. 

Bu maçın bana göre en iyi oyuncusu haftalardır eleştirilen genç kaleci Nurullah'tı. Volkan'ın, Dibba'nın yüzde yüzlük gollerini kurtarırken! Nadir son dakikada yanındaki arkadaşına pas verse galip gelebilir miydik?sorusunu sormamıza sebep oldu. Takım olarak bütün oyuncular her şeyini sahaya verirken, yediğimiz golden önce oyuncu değişikliklerini yapmasaydık daha iyi olur muydu sorusu, beni deli etti. 

Ben oynanan oyunun 75 dakikasından son derece memnunum! 

3 puanlık oynayıp, 1 puana razı olmak deyimine, bu maç örnek olsa gerek! 
 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN