2 TANE ATARDIM YAZIK KARDEŞİM!..


15.k görüntülenme

Bir takım düşünün! Hocası 8 yıldır görevinin başında, oyuncuların hepsi yerli made in Turkey! Seyirci baskısı yok, yendin yenildin stresi yok! Sadece oyuncu yetiştirip iç ve dış piyasaya futbolcu satarak geleceğe yatırım yapan Altınordu takımı, 
çarşamba günü Fethiye takımını 2-1 yenerek, Ziraat Kupası'na yükseldi. 
Bizim takım 3.Lig'den Muğlaspor'a faklı bir skorla 3-1 yenildi, kupadan elendi! 
Ne Başkan Yüksel Yıldırım ne Ertuğrul Hoca ne taraftarlar ne de ben dahil herkes, yol kazasıdır ligde futbolcu kardeşlerimiz bunu telafi eder dedik, masumiyetimizi bozmadık! 
Ancak; 'perşembenin gelişi çarşambadan belli olur' diye boşuna dememiş atalarımız... 
Altınordu maçının ilk yarısında futbol adına her şeyi takım olarak yaptık! 
Yaptık ama hep söylüyorum iyi pas yapmaya, direkten dönen topa, atılan duran top sayısına! UEFA,TFF 3 puan vermiyor! Gol yoksa, 3 puan yok! 
2 direkten dönen Nadir'in şutu, 1 Veli, 1 Guido! Zor olan topu dışarı atmaktı, maşallah onlar da nazarlık gibi boş tribünlere vurdu o canım pozisyonları. 
Altınordu'nun da net ilk yarıda 1,2 poziyonu vardı . 
2.yarıya Altınordu 3 değişiklikle başlayarak oyuna ortak oldu o arada güzel pas organizasyonuyla son buluşan isim Ahmet İlhan, kafayla topu Nurullah'ın kapadığı yerden adeta iğne deliğinden geçirerek, gol yaptı. 
Samsunsporumuzda yine suya sabuna dokunmayan taktik faul bile yapmayan ruhsuz, kötü mücadele, bu dakikalarda hakim oldu. 
Bugüne kadar seyrettiğim defansı, en ağır ve kafa toplarında bu kadar kötü müdahale yapan tek takımdır Altınordu takımı! Kimse kusura bakmasın. 
Bu halimle bu yaşımda ben çıksam en az 2 tane atardım yazık kardeşim!.. 
Ertuğrul Hocanın zamanında yaptığı 3 değişiklik pozitifti. Bu da Gökhan Alsan'ın Burak Çalık'a al da at ara pasıyla meyvesini verdi eşitliği sağladık. 
Anlaşılamaz şekilde ikinci Burak Yılmaz vakası, Nadir'in ofsaytları, Altınordu takımının pas yapmasına izin veren oyuncuların taktik disiplinsizliği 2. yarıda bariz göze çarpanlardı! 
Caner ve Keremcan, onlarca orta yaptı. Hangisini atacaksınız arkadaşlar? 
Kulübeden Ertuğrul Hoca mı gelip vursun o toplara yazıktır, günahtır! 
Bir eleştirim de Sevgili Ertuğrul Hocama! Hocam Enes İlkim, gol atmış hafta içi kupa maçında bize gol lazım sen Gyasi'yi oyuna alıyorsun! Aldığı her topla geri dönen Gyasi gol için değil adeta keyif futbolu oynamaya gelmiş şehrimize! Adalet nerede? Terazi şaşarsa hep birlikte üzülürüz sayın hocam... 
Haftalardır yazıyorum, bu takımın bariz golcüsü diyeceğimiz bir futbolcusu yok! Milli piyango gibi her hafta yüreğimiz ağzımızda golü kim atacak diye kendi aramızda çekiliş yapıyoruz! Böyle olunca maalesef sonuç kaçınılmaz oluyor! 

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN