Aralarında Müze Müdürü De Var: Samsun Dahil 11 İlde Operasyon! Yeni Gelişme Samsun'un da aralarında bulunduğu 11 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 36 şüpheliden 19'u adliyeye sevk edildi

37 ŞÜPHELİ HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Edinilen bilgiye göre, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tarihi eser kaçakçılığı yaptığı belirlenen 37 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Mesleki eğitimde yeni dönem! Eyüb Güler'den gençlere çağrı var Mesleki eğitimde yeni dönem! Eyüb Güler'den gençlere çağrı var

ARALARINDA SAMSUN DA VAR

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 7 aydır yapılan fiziki ve teknik takibin ardından Aydın, Ankara, Amasya, Aksaray, Karaman, Kayseri, Mersin, Muğla, Samsun, Yalova, Zonguldak illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

AYDIN ARKEOLOJİ MÜZE MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Operasyonda aralarında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü A.Y. ve yardımcısı E.D.’nin de bulunduğu 36 şüpheli gözaltına alındı.

AW577174_06.jpg

DAVUT HEYKELİ REPLİKASI ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında 18. yüzyıla ait olduğu değerlendirilen Donatello’nun Davut Heykeli’nin o dönemde yapılan replikası satışa hazırlanırken ele geçirildi. 

AW577174_03.jpg

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 36 şüpheliden F.K., M.D., H.T., E.A., M.Y., A.D., K.C., H.Ş., B.Y., H.İ.Ç., M.Ş., A.U., S.T., Ç.A., L.D., S.G., Ü.K., A.Y. ve E.D. isimli 19 şüpheli adliyeye sevk edilirken, diğer şüpheliler ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 1 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

 SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW577174_01.jpg