Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. si beklenirken, fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 19 lira 70 kuruşa yükselecek.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

akaryakit-benzin-motorin-1710

BU GECE YARISINDAN İTİBAREN ZAM GELİYOR

13 Ocak Cuma gününden itibaren benzine 80 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA LİTRE FİYATI 19 LİRA 70 KURUŞA YÜKSELECEK

Yarından itibaren geçerli olacak zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 19 lira 70 kuruş, Ankara'da ise 19 lira 90 kuruştan satılacak.

son-dakika-benzine-cok-buyuk-zam-Mnqk_cover

İŞTE SAMSUN'DA GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI (12 OCAK 2023 PERŞEMBE)

SAMSUN

Benzin fiyatı: 19.23 TL/LT
Motorin fiyatı: 22.54 TL/LT
LPG: 11.03 TL/LT

akaryakit-benzin-ic-109

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

benzin-3

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.