"parmak Bebek Projesi" Yaygınlaştırma Konferansıyla Tamamlandı

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen “Riskli Bebeklerde Hemşirelik Bakımı ve Güvenli Taburculuk” kısa ismiyle “Parmak Bebek Projesi” düzenlenen bir konferansla sona erdi.Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi...

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen “Riskli Bebeklerde Hemşirelik Bakımı ve Güvenli Taburculuk” kısa ismiyle “Parmak Bebek Projesi” düzenlenen bir konferansla sona erdi.
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda yapılan organizasyona Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Murat Özdemir, KHB Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, Türk Hemşireler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Ferda Ülker, Türkiye Aile Planlaması Derneği Antalya Şubesi Başkanı Nilgün Atasoy, proje katılımcıları ve sağlık çalışanları katıldı.
Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür yaptığı konuşmada, “Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında yenidoğan ölümleri; gerek fiziki altyapının iyileştirilmesi gerekse verilen hizmetin kalitesinin artırılması ile ölüm oranları azaltıldı. Yenidoğan hizmetinin bu seviyeye gelmesinde yetişmiş insan kaynağı son derece önemlidir. Projemiz kapsamında 24 personelimiz Çek Cumhuriyeti’nde yer alan Motol Hastanesi’nde eğitim aldı. Projenin çıktıları hem çalışanlara hem de ailelere kaynak olması açısından oldukça önemli. Projenin maliyeti 44.832 Euro. İlerleyen zamanlarda bu maliyetin daha üzerinde projeler üreteceğimize yürekten inanıyor başta ortaklarımız olmak üzere projemizin yazılma ve uygulama aşamasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
PLAKET VE SERTİFİKALARINI ALDILAR
Dr. Ünal Hülür’ün ardından sırasıyla KHB Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sebahat Gözüm, Türk Hemşireler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Ferda Ülker ve Türkiye Aile Planlaması Derneği Antalya Şubesi Başkanı Nilgün Atasoy da birer konuşma yaptı.
15.09.2013 tarihinde başlayan projenin tüm aşamalarının anlatıldığı sunumu ise Antalya İl Sağlık Müdürlüğü proje ekibinde yer alan Aysun Fidan, Güliz Yaman ve Gülcan Doğan birlikte yaptı. Görsel kaynaklarla desteklenen “Motol Hastanesi Çalışma Sistemi” ve “Riskli Bebeklerde Hemşirelik Bakımı ve Güvenli Taburculuk Standartlar”nın anlatıldığı sunumlarla devam eden proje konferansı, projenin koordinatörlüğünü üstlenen Sağlık Müdür Yardımcısı Fatma Çetin ile ortaklara plaket sunumu ve katılımcılara sertifikalarının dağıtılmasıyla sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127