banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

CHP İl Başkanı Kumbul’dan seçmen listeleri açıklaması

banner1475

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul 2 Mayıs tarihinde askıya çıkan seçmen listelerinde ismini göremeyen çok sayıda vatandaş olduğunu ve isimlerini yeniden yazdırmak için İlçe Nüfus Müdürlüklerine gittiklerini...

ANTALYA 03.05.2018, 16:04
CHP İl Başkanı Kumbul’dan seçmen listeleri açıklaması
banner1353
banner1375

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul 2 Mayıs tarihinde askıya çıkan seçmen listelerinde ismini göremeyen çok sayıda vatandaş olduğunu ve isimlerini yeniden yazdırmak için İlçe Nüfus Müdürlüklerine gittiklerini iddia etti. Kumbul, burada ‘sistemler çalışmıyor’ cevabı alan vatandaşların seçme hakkının gasp edildiğini ileri sürdü.

Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek CHP standını ziyaret eden ve burada yurttaşlarla konuşan Başkan Kumbul, Muratpaşa İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün tam da askı sürecinin başlangıcında Etiler Mahallesine taşındığını belirterek “Kamuoyunda çok da bilinmediği için Muratpaşalılar önce eski Nüfus Müdürlüğü’ne Kışla mahallesine gidiyorlar. Oradan “taşındı” bilgisini alıp Etiler Mahallesine geçiyorlar. Orada da “sistemler çalışmıyor” yanıtını alıp saatlerce bekliyorlar. Çoğu işyerlerinden izin alıp gelen yurttaşlarımız ise ne yazık ki kaydolamadan geri dönüyorlar. Muratpaşalılar en temel anayasal hakları olan seçme haklarını kullanabilmek için eziyet çekiyorlar. Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu’nu kentimizin merkezinde yaşanan bu aksaklığı giderme konusunda göreve davet ediyorum” dedi.

CHP İlçe Başkanlıklarının kayıp ve kaçak seçmen taramasını ev ev dolaşarak yaptığını ifade eden Başkan Kumbul “Muratpaşa İlçe Örgütümüz İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne açtığı stantla yurttaşlarımızın mağduriyetlerini hafifletmeye çalışıyor. Parti örgütümüze çok teşekkür ediyorum. Ancak Merkezi yönetimden de kendi görevlerini en azından olması gerektiği gibi yapmalarını talep ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
banner1474
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16