banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1324

Mamak Belediyesinden EBA Destek Sınıfı

banner1357

KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA İLK VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDA DERSLER ONLİNE OLARAK BAŞLADI. MAMAK BELEDİYESİ DE, İLÇE GENELİNDEKİ 8 AİLE MERKEZİ VE ŞEHİTLİK BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NDE İNTERNET ERİŞİM HIZINDA SORUN YAŞAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN EBA DESTEK SINIFLARI OLUŞTURDU.

ANKARA 23.09.2020, 10:38
2
Mamak Belediyesinden EBA Destek Sınıfı
banner1353

Korona virüs tedbirleri kapsamında ilk ve ortaöğretim kurumlarında dersler online olarak başladı. Mamak Belediyesi de, ilçe genelindeki 8 aile merkezi ve Şehitlik Bilim ve Sanat Merkezinde internet erişim hızında sorun yaşayan öğrenciler için EBA destek sınıfları oluşturdu.

İlk ve ortaöğretim kurumlarında korona virüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitimi ertelemesi nedeniyle öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminden derslerini takip edebiliyor. Mamak’ta evlerinde internet erişim hızında sorun yaşayan öğrenciler için Ahmet Yesevi, Başak, Kayaş, Necip Fazıl, Neşet Ertaş, Tenzile Erdoğan, Yeşilbayır, Zübeyde Hanım Aile Merkezleri ile birlikte Şehitlik Bilim ve Sanat Merkezi’nde sosyal mesafeli EBA programı başlatıldı.

Sabah 8.30 ile 20.20 saatleri arasında hizmet verecek program kapsamında Mamak Belediyesi, öğrencilerin bir arada olmaması ve hijyen kurallarına uyması için tüm önlemleri aldı. 5 adet bilgisayarın bulunduğu eğitim destek odasından öncelikli olarak internet hizmetinden yararlanma olanağı olmayan öğrencilerin yararlanacağını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sınıflarda korona virüs önlemlerini de sıkı tuttuklarını belirterek, “Merkezlerimizin girişlerinde, öğrenciler değiştirmek isterlerse, maskelerini hazır bulunduruyoruz. Kolonyalı mendil ve el dezenfektanı da mevcut. Öğrencilerimizi birbirine 2 metre uzaklıkta bulunan bilgisayarlara oturtuyoruz. Sınıfları da derslerin ardından dezenfekte ederek daha sonra gelecek olan öğrencilere hazır hale getiriyoruz” diye konuştu

Yorumlar (0)